Що задекларували нардепи-мажоритарники Сумщини

Журналісти MistoSumy проаналізували електронні документи про майно та доходи народних обранців за 2023 рік.

Кредит від мами, 80 земельних ділянок та службові преміум автівки задекларували нардепи Сумщини за минулий рік. Журналісти MistoSumy проаналізували електронні документи про майно та доходи народних обранців, щоб дізнатися якими статками вони володіють.

У 2019-му електорат Сумщини довірив представляти інтереси області шести мажоритарникам. З них лише один нардеп не подав декларації про доходи – Андрій Деркач, який позбавлений громадянства України за держзраду.

Кредит від мами на 100 тисяч швейцарських франків

Ігор Васильєв представляє політичну партію «Слуга Народу». До обрання він понад 10 працював у банківській сфері, потім – у Національному агентстві зі запобігання корупції. Та вже на початку своєї депутатської кар’єри Ігор втрапив у корупційний скандал, орендувавши у міської ради приміщення площею 3653 квадрати за 2 гривні в місяць. 

фото СТС

Сьогодні він є членом Комітету з питань цифрової трансформації. Окрім політичної діяльності, займається підприємництвом. 

Згідно з декларацією, нардеп вже два роки як не віддає своїй матері кредит. У 2021 році Ігор Васильєв позичив у неї понад 100 тисяч швейцарських франків. За курсом того року сума позички становила майже 3 мільйони гривень. За два роки курс значно виріс і якщо конвертувати кредит нардепа у гривні, на сьогодні він боргує понад 4 мільйони. 

Нардеп їздить на батьковій автівці TOYOTA RAV4 2022 року випуску, вартістю понад 1,3 мільйони гривень. 

Загалом у родині Васильєвих чотири однокімнатні квартири у столиці. Щоправда, дві з них записані на батька депутата. У декларації він вказує, що може отримувати дохід чи розпоряджатися цією нерухомістю. Ще в одній столичній квартирі під 100 квадратів Ігор періодично проживає, вона належить його матері. 

 Батько нардепа сам має за плечима політичну карʼєру. Сергій Васильєв був депутатом VII скликання на той час Котелевської райради, а до цього двічі балотувався у Верховну Раду від «Соціалістичної партії України» та «Партії Регіонів». Також Васильєв старший - колишній директор ТОВ «ЗОРЯ 2016», що спеціалізується на вирощуванні сільськогосподарських культур. Востаннє він декларував свої статки у 2020 році. Тоді його доходи та активи складали приблизно 10 мільйонів гривень.  

Ігор Васильєв декларує лише депутатську зарплату та відшкодування на виконання депутатських повноважень. Разом це майже 1,4 мільйони гривень, тобто понад 100 тисяч гривень на місяць.

Дружина Ігоря Васильєва працює в ТОВ "Сі-Ен-Ейч Індастріал Україна". Там за рік вона заробила понад 1,5 мільйона гривень.  

За рік заощадження нардепа зросли більш ніж вполовину: у 2022 році він декларував готівкою 28 тисяч доларів, тоді як у 2023 – 71 тисячу доларів. На банківських рахунках подружжя Васильєвих стабільно тримають понад 75 тисяч доларів. 

80 земельних ділянок та 13 стерлінгів

 Максим Гузенко – народний депутат від «Слуги Народу». До початку карʼєри у Верховній Раді, він двічі балотувався у депутати до Сумської міськради від “Української народної партії” та “Об’єднання “Самопоміч”. 

фото з соцмереж

Родина Гузенків – аграрії, вони повʼязані щонайменш із 10 компаніями, що працюють у сфері сільського господарства. Основним активом є ФГ «Натон», власником якого був сам депутат. Проте зараз, якщо вірити декларації, Максим Гузенко не працює у цій сфері. Натомість його батьки Валентина та Василь Гузенки, а також дружина Ганна та теща Наталія Почепинець, продовжують свою аграрну діяльність. До того, батько та теща нардепа є власниками щонайменш трьох агрокомпаній - ТОВ "АГРОХІМ-ПАРТНЕР", ФГ «НАТОН» та ТОВ “Агро Контур”. 

Їздить Максим Гузенко на двох автівках: BMW X5 2020 року, ринковою вартістю близько 80 тисяч доларів та HYUNDAI STARIA 2023 року, яка зараз на ринку в середньому коштує 55 тисяч доларів. Щоправда, за декларацією, машини нардепу не належать, він орендує їх у батьковій ТОВ «Агрохім-Партнер».

Подружжя Максима Гузенка та Ганни Почепинець володіє 80-ма земельними ділянками площею понад 170 гектарів у Сумському районі. У 2023 році у них додалося 8 нових ділянок. У декларації земля сумарно на 20 гектарів обійшлася народному обранцю у майже 700 тисяч гривень.

З нерухомості нардеп  має два житлові будинки у Сумах на понад 250 та 80 квадратів. Також у його власності квартира у Києві площею під 100 квадратів. 

Читати також: У 2023 році доходи чинних очільників Сум склали понад півтора мільйони гривень. 

Дружина депутата Ганна Почепинець задекларувала Mercedes-Benz E-450 2019 року, актуальна ринкова вартість якого близько 55 тисяч доларів. Також у її володінні RENAULT MASTER 2015, RENAULT MASTER 2013, NISSAN JUKE 2016, 3 вантажівки та тягач, ймовірно куплені для використання працівниками агрокомпаній. Сам Максим Гузенко вказав, що має 6 вантажівок та 4 причепи.

У 2023 році Максим Гузенко заробив понад мільйон гривень: з них майже 630 тисяч гривень депутатської зарплати та понад 430 тисяч гривень від здачі майна в оренду. Також нардеп отримав більш як 90 тисяч гривень від ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» за генерування електроенергії сонячними батареями.  Окрім цього, АТ «Пумб» нарахував депутату понад мільйон гривень відсотків. 

Тим часом дружина нардепа Ганна Почепинець за рік заробила понад 4,6 мільйона гривень. Більшість її доходу - від заняття підприємницькою діяльністю. 

Порівнюючи з попередніми роками, суттєвих змін щодо заощаджень у родині нардепа не відбулося. На його банківських рахунках всі ті ж 10 мільйонів гривень, готівкою Максим зберігає півмільйона гривень, 76 тисяч доларів та 40 тисяч євро. Своєю чергою, Ганна Почепинець має на рахунку майже 7 мільйонів гривень, 1 долар та 13 фунтів стерлінгів, готівкою вона зберігає півтора мільйона гривень

Що цікаво, Максим Гузенко та його дружина є щедрими спонсорами сімейного бізнесу, хоч офіційно нардеп у компаніях вже не фігурує. З року в рік подружжя позичає чималі суми агрокомпаніям. Сумарно компанії батька нардепа винні йому та дружині вже понад 27 мільйонів гривень. 

«Крузак» за два мільйони

Микола Задорожній – ще один нардеп від «Слуги Народу». До того, як піти в політику, він працював ведучим та організатором в івент-агенції «GB Event by Kvartal 95». Більше того, був учасником гумористичної групи «Брати Гагаріни», засновники якої – автори студії «Квартал 95». Цілком ймовірно, що Микола Задорожній був знайомий через одне рукостискання, а може й особисто тиснув руку Зеленському ще задовго до його президентства. 

фото з соцмереж

Сьогодні Микола Задорожній є головою тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань використання коштів бюджету, спрямованих на облаштування фортифікацій, а також на виготовлення та закупівлю БпЛА для військових.

Нардеп проживає у столичній квартирі площею понад 100 квадратів, яка належить Сергію Єршову, керівнику ТОВ "СУМИАГРОТЕХ". У яких відносинах власник фактичного місця проживання з нардепом – нам точно не відомо. 

Також Микола Задорожній має й власну квартиру у Києві на 40 кв. м. Його дружина Задорожня Тетяна володіє житловим будинком площею під 90 квадратів у селі Пархомівка, що у Київській області. 

Їздить Микола Задорожній на TOYOTA LAND CRUISER 150 PRADO 2021 року, задекларована вартість якої 1,8 мільйона гривень.

Схоже, подружжя живе на депутатську зарплату і дохід від оренди, бо дружина Задорожнього, судячи з декларації, не працює. Загалом доходи нардепа за 2023 рік склали близько 700 тисяч гривень. 

За останні два роки статки нардепа не змінилися. Разом з дружиною він декларує одні й ті ж суми збережень готівкою, сумарно це 45 тисяч доларів та 100 тисяч гривень

Також Микола Задорожній з 2021 року виплачує банку кредит на понад мільйон гривень. За два роки він виплатив більш ніж 400 тисяч гривень. 

Годинник за півмільйона та службове авто преміумкласу 

Ігор Молоток – нардеп із досвідом. У 2014 та 2012 роках виборці також довірили йому представляти Сумщину у Верховній Раді. До лютого 2014 року Ігор Молоток був членом фракції «Партії регіонів», після того - групи «Суверенна європейська Україна». На місцевих виборах у 2015 році балотувався до Шосткинської міської ради. З 2020 року Ігор Молоток -  член депутатської групи «За майбутнє». До того, як піти у Верховну Раду, був головою Наглядової ради Шосткинської ТЕЦ. Зараз нардеп очолює Федерація волейболу Сумської області.

фото з соцмереж

Згідно з декларацією за 2023 рік Ігор Молоток володіє дачним будинком під 200 квадратів у Києві та двома будинками у Шосткинському районі (100 квадратів) та в елітному котеджному містечку Романків біля Києва. Там у власності нардепа понад 400 квадратних метрів. Це житло Ігор Молоток придбав ще у 2017 році. Зараз же ціна на таку нерухомість стартує від 250 тисяч доларів. Найдорожчий будинок такої ж квадратури продають за 2,5 мільйони доларів.

З декларації можна зрозуміти, що Ігор Молоток зі своєю дружиною спільно не проживає. Він ділить побут з Яною Шевченко, яка і собі має квартиру у Києві, площею 100 кв. м. 

Їздить нардеп на службовому Land Rover Range Rover Sport 2021 своєї співмешканки, яка працює в ТОВ «Опт Лізинг». Такий преміум позашляховик коштує на ринку близько 80 тисяч доларів.

З 2020 року Молоток володіє швейцарським брендовим годинником «Bovet»  за майже пів мільйона гривень.

Нардеп є власником  «Телеком-Сервіс», ТОВ «Рені», ТОЦ «ВП Харківенергоремонт-Т», ТОВ «Агропідприємство «Весна», ПП «Шостінтербуд». Також Ігор Молоток володіє акціями ПАТ «Шосткинське АТП 15962» та Шосткинської телекомпанії «Телеком-Сервіс» сумарною вартістю понад 260 тисяч гривень. 

За минулий рік народний обранець заробив понад 650 тисяч гривень як депутат та викладач СумДУ. Його співмешканка Яна Шевченко отримала трохи менш як 90 тисяч гривень зарплати. 

За останні два роки збереження депутата майже незмінні: 330 тисяч доларів, 110 тисяч євро та понад 600 тисяч гривень. Яна Шевченко задекларувала понад мільйон гривень, 320 тисяч доларів та 55 тисяч євро готівкою, а також майже 70 тисяч гривень на банківському рахунку. 

Будинок у подарунок на прощання

 Тетяна Скрипка представляє партію «Слуга Народу».  До своєї політичної карʼєри вона працювала вчителькою початкових класів у Сумській спеціалізованій школі №10 і директоркою оздоровчого табору “Зоряний” КП “Шляхрембуд” СМР. У 2020 році Тетяна балотувалася у мери Сум. Тоді вона зайняла третє місце на виборах і не дійшла до другого туру.

фото KP.UA

Сьогодні Тетяна Скрипка є головою підкомітету у справах сім’ї та дітей Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, а також керує ГО «Мереживо». 

Згідно з декларацією за 2023 рік, нардепка проживає у Києві, там вона орендує квартиру площею до 60 кв. м.

Минулого року Тетяна стала власницею нового нерухомого майна у Сумах. Вона отримала у подарунок від чоловіка Олега Скрипки будинок у 40 квадратів, який він придбав ще у 2021 році за майже 230 тисяч гривень. Цікаво, що за місяць до такого подарунку Тетяна подала на розлучення. У  вересні 2023 року Тетяна Скрипка офіційно стала власницею будинку та водночас отримала статус холостячки. 

Також нардепка спільно зі своїм сином володіє квартирою в Сумах, площею 28 квадратів.

У 2023 році в родині Скрипки була одна машина, записана на вже колишнього чоловіка - MITSUBISHI OUTLANDER 2019 року  вартістю у майже 520 тисяч гривень. 

За минулий рік Тетяна Скрипка заробила близько 650 тисяч гривень. Її екс-чоловік отримав майже 200 тисяч гривень пенсії та заробив у кріслі директора КП «Зеленбуд» Сумської міськради 580 тисяч гривень.

Готівкою Тетяна задекларувала понад 100 тисяч гривень, 16,5 тисяч доларів та 10 євро. На банківських рахунках у народної депутатки задекларовано трохи менше ніж 70 тисяч гривень та 575 доларів.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: