Завантаження ...

ДБР завершило розслідування стосовно сумського правоохоронця, який вимагав хабар

ДБР завершило розслідування стосовно сумського правоохоронця, який вимагав хабар фото

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно правоохоронця з Сум, який вимагав хабар у місцевої мешканки. За послуги з «пришвидшення» розгляду справи про пошкодження автомобіля він просив 2 тис. дол. США.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Встановлено, що наприкінці минулого року жінка звернулася до правоохоронців із заявою про те, що її машину облили кислотою. за словами потерпілої, ймовірним винуватцем міг бути її колишній хлопець.

У ході розслідування даного факту правоохоронець почав пропонувати жінці «активізувати» свою роботу та помститися кривднику. Він говорив, що може почати прослуховувати його телефон, перевірити інформацію щодо нього у спеціальних базах даних, а також змусити віддати гроші на ремонт машини, залякуючи кримінальною відповідальністю.

Правоохоронець переконував, що може зробити так, що її кривдника заберуть до армії.У січні 2024 року жінка передала фігуранту першу частину хабаря. Під час передачі решти неправомірної вигоди, правоохоронця затримано на гарячому працівники ДБР та СБУ.

Також встановлено, що обвинувачений незаконно копіював із державних баз даних інформацію та передавав стороннім особам.

Після викриття його було звільнено.

Колишній правоохоронець обвинувачується у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди, несанкціонованому копіюванні інформації та заволодінні особливо важливими документами (ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 362 та ч. 2 ст. 357 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Сумська обласна прокуратура, повідомили в ДБР України.
 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: