Завантаження ...

Гель лак руйнує ваші нігті - сумська подологиня про важливе

РЕКЛАМА Наші стопи – це фундамент нашого тіла, і їхній стан впливає на наше загальне самопочуття. Здорові стопи забезпечують правильну поставу, знижують ризик травм та сприяють комфортному руху. Врослі нігті, мозолі, натоптні – ми можемо стикатися з великою кількістю больових наслідків активного життя, а як їх вирішувати не знаємо. У сьогоднішньому матеріалі ми розповімо про професію подолога, наслідки ігнорування проблем та вартість консультації — читайте далі у матеріалі.

Маргарита – сумська подологиня зі стажем роботи більше 10 років, яка продовжує здобувати медичну освіту й прагне навчатися усе життя.

На фото Маргарита, сумська подологиня зі стажем роботи більше 10 років
Фото Наталії Біловол, журналістки MISTOSUMY.com

Хто такий подолог та чим він займається?

Подолог – це спеціаліст, який займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань нігтів та стоп. Проходити профілактичне обстеження та консультацію краще за всього 1 раз на пів року, тобто двічі на рік, щоб застерегти самих себе від негативних наслідків захворювання.

- Окремо хотіла б сказати про наших спортсменів, які можуть пробігти марафон та втратити усі нігті ніг. Ми повинні пам’ятати, що будь-яка активна діяльність – це навантаження на наші стопи та нігті, тому за ними треба слідкувати, доглядати та дбати. Раджу ходити на профілактичні огляди, або ж писати мені в особисті за якоюсь мінімальною онлайн-консультацією, - радить Маргарита.
 

З якими проблемами потрібно звертатися до подолога?

 • Обробка врослого нігтя;
 • Видалення мозолів і натоптишів;
 • Лікування тріщин на п'ятах;
 • Протигрибкова терапія;
 • Виготовлення ортопедичних устілок;
 • Корекція деформацій стопи;
 • Догляд за стопами для людей з діабетом.

- Найчастіше до мене звертаються як маленькі діти, так і дорослі з врослими нігтями на ногах. Попередньо, звичайно, проводжу невелику консультацію онлайн: прошу надіслати фото, щось раджу та назначаємо офлайн консультацію, - розповідає Маргарита.

Симптоми, або перші дзвіночки, що потрібно звернутися до подолога:

 • Дуже суха чи потлива шкіра ніг;
 • Деформація нігтя;
 • Будь-який біль чи дискомфорт у стопі;
 • Біль або дискомфорт у межах ньогтьової пластини;
 • Неприємний запах стоп;
 • Складність з підбором взуття.

- Насправді, я зроблю 20-30% своєї роботи, а далі усе буде залежати від вас: чи слідкуєте за моїми рекомендаціями, чи дотримуєтеся усіх правил? Я зроблю усе від себе можливе, але ви повинні це підтримувати й тільки так ми дійдемо якогось результату, - розповідає Маргарита.

Також подологиня наголошує, що люди, у яких діагностований цукровий діабет, повинні постійно зволожувати свої ніжки та звертатися за професійною допомогою подолога, якщо виникають якісь чи питання, чи проблеми.

- Чи змінилося відношення людей до власного здоров’я після початку повномасштабного вторгнення?

- Так, набагато. Нас загалом як вчили? Вже лікувати по факту проблеми, тобто немає симптомів чи проблем – не звертаємося до лікаря. А зараз усе змінилося. Усі почали піклуватися про себе та приходити просто на профілактичний прийом, щоб впевнитися, що усе добре. Особливо, молоді дівчатка та хлопці. Другі приходять, коли вже болить, а перші – просто на консультації, щоб попередити. Найчастіше приходять з врослими нігтями, бо попередньо щось не так відрізали собі. Буває з тріщинами на п’ятках, але менше.

Як обрати правильний розмір взуття?

Наш організм може адаптуватися до будь-яких умов, і тісне взуття у тому числі. Як розповідає наша героїня, сумські дівчата полюбляють купувати собі взуття на розмір менше, а потім страждають від ряду проблем через це: врослий ніготь, деформація постанови пальців та нігтів тощо. А от чоловіка навпаки – купують по розміру.

- Ми адаптуємося й біль вже не відчуваємо, тобто стопа звикає до того, що вона постійно у тісному взутті й не болить, але деформується по-своєму. У когось може мізинчик постійно у результаті «ховатися» за іншими пальчиками, у когось руйнується візуальний вигляд нігтьової пластини, а у когось може змінитися навіть її форма, - розповідає подологиня.

Нам вдалося дізнатися дієвий спосіб, як же вимірятися правильнний розмір взуття собі, щоб він не тиснув нам. Тож, розповідаємо, це потрібно робити з кимось, самому визначити правильно буде складно. Стаєте п’яткою на листок паперу притискаючи її до стіни, переносите повністю вагу на ту ніжку, яку вимірюєте й хтось має провести лінію ручкою чи маркером, де завершується ваша нога (по найдовшому пальцю). А потім просто лінійкою можете виміряти.

Фото правильного вимірювання розміру ноги у подологині Маргарити
Фото Наталії Біловол, журналістки MISTOSUMY.com
 

Нашій журналістці вдалося виміряти ногу за допомогою спеціального обладнання та дізнатися, що вона носить взуття правильного розміру, навіть трішки більше, враховуючи, що зараз усі розміри та моделі – різні. Думаємо, що усі з вас стикалися з тим, що, наприклад, 39 розмір однієї моделі взуття вам ідеально підійшов, а іншої моделі – замалий. У цьому й суть, що ви повинні знати, скільки сантиметрів ваша нога, щоб у магазині точно це запитувати. Наприклад, 39 розмір – це 25 см, а 40 – 25,5 см.

Обов’язково вдома перевірте, чи правильний розмір взуття ви носите.

Професійний педикюр – це добре чи погано?

Педикюр – це профілактика здоров’я ваших ніжок. Ніякий гель-лак не зможе замінити природню красу ваших нігтиків й до того ж, саме педикюр слугує профілактикою захворювань. Можна зробити японський педикюр з сировоткою, яка лікує шкіру та відновлює нігті – вони будуть блещати та виглядати доглянуто.

- Мене дуже тішить, що раніше усі проблеми маскували, а зараз – їх лікують. Після коронавірусу та початку вторгнення – цінності в усіх змінилися. Приходять як на профілактичний огляд, так і на консультацію. Люди вже свідомо йдуть на це та лікують усе, - розповідає досвід Маргарита з посмішкою на обличчі.

Гель-лак для нігтів – справжній каталізатор проблем, які можуть показати себе: опіки від лампи та матеріалів, скручування нігтя, пересушування нігтьової пластини тощо.

- Зараз краса – це про здоров'я, про натуральність. Все більше дівчат можна побачити без покриття і це краще, адже одразу можна побачити, що людина дбає про здоров’я своїх нігтів. Мене просять чи не кожного дня почати робити покриття, але, люди, я бачу усі ті наслідки, я просто не можу, - коментує подологиня.

На фото робота Маргарити
Фото Наталії Біловол, журналістки MISTOSUMY.com
 

Цінова політика майстрині Маргарити

 • Консультація – 500 грн
 • Первинний педикюр та консультація – 1500 грн
 • Повторний – 1200 грн

Записатися можна через Instagram. І за 500 грн дізнатися, чи усе добре з вашими ніжкими.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: