У Сумській міській раді розглядають можливість ліквідації або перейменування двох районів міста.
У Сумській міській раді розглядають можливість ліквідації або перейменування двох районів міста.
Робоча група, до складу якої входять посадовці та представники різних органів, проаналізувала питання доцільності збереження існуючого адміністративно-територіального поділу міста.
Як зазначила голова робочої групи, заступник міського голови Римма Бикова, поділ міста на два райони був введений ще у 1973 році. Проте, за минулі півстоліття відбулися значні суспільно-політичні зміни, і наразі поділ Сум на райони втратив свою актуальність.
В.о. начальника правового управління Ольга Бойко нагадала, що ще у 2000 році були ліквідовані Зарічна та Ковпаківська районні ради, а у 2013 році - й відповідні районні адміністрації. З 2015 року в Україні триває реформа децентралізації, в рамках якої у 2020 році була утворена Сумська міська територіальна громада як цілісна адміністративно-територіальна одиниця, без поділу на райони, з старостинськими округами.
У 2023 році держава надала місцевим громадам право самостійно визначати адміністративний устрій населених пунктів.
"Фактично Зарічний і Ковпаківський райони не є юридичними особами, а лише міськими територіями, тому ми пропонуємо ліквідувати лише цю умовну межу", - пояснила Ольга Бойко.
Радник міського голови Ірина Дяденко підкреслила, що всі сфери життя Сумської громади - медицина, освіта, соціальний захист та інші - вже давно функціонують як єдине ціле, без поділу на райони.
Заступник голови робочої групи, в.о. начальника управління архітектури та містобудування Олександр Фролов додав, що у Концепції інтегрованого розвитку Сумської МТГ, яка є стратегічним документом для громади, поділ міста на райони також не відображений.
Наразі назви районів зберігаються лише у деяких установах, наприклад, у Зарічному та Ковпаківському районних судах. Їх представники зазначили, що у своїй роботі керуються саме районним поділом, адже підсудність справ відповідно до законодавства передбачає територіальність. Проте, Закон України "Про судоустрій і статус суддів" передбачає й подальше об'єднання судів, а їх юрисдикція поширюватиметься на всю територію громади.
За результатами обговорення члени робочої групи проголосували за ліквідацію двох районів: 9 голосів "за", 2 - "проти", 1 - утримався. Тепер робоча група має подати пропозицію секретарю міської ради щодо ініціювання громадського обговорення. Остаточне рішення про ліквідацію районів буде прийматися депутатами міської ради на сесії, повідомили в мерії.