«Хлопці, я обов’язково навчусь грати на гітарі» , - історія сумського музиканта YAROSHА

Сергій Ярошенко під псевдонімом «YAROSH»,  сумський вуличний музикант , учасник гурту «Твій ендорфін», людина, яка на своїх концертах збирає тисячі на допомогу ЗСУ,  розповів про свою довгорічну історію виступів , яка почалась із підліткового віку.

Ще до 17 – річного віку Сергій Ярошенко навіть не брав у руки музичного інструменту. Він надихнувся милозвучністю вуличних музикантів. Через рік музикант  вже виступав по всій Сумській області, а згодом і в інших країнах

Сергій Ярошенко під псевдонімом «YAROSH»,  сумський вуличний музикант , учасник гурту «Твій ендорфін»  розповів про свою довгорічну історію виступів , яка почалась із підліткового віку.

«У 17 – річному віці я побачив як хлопці приблизно мого віку грають на гітарі. Це було дуже красиво, мені сильно сподобалось . На той час не було взагалі ніякої тяги до музики , взагалі не задумувався про це. Коли  підійшов поговорити з музикантами, я сказав: «Хлопці, я обов’язково навчусь грати на гітарі». Звісно, що тоді мені ніхто не повірив , але приблизно через декілька місяців, я грав вже свої пісні. І з часом  постійно став репетирувати, намагатись писати пісні, вже виступав на вулиці. Десь через рік я вже почав виступати на заходах , весіллях , сам робив концерти на вулиці. Потім створив гурт «Твій ендорфін», це був гурт, але ми хотіли переходити на свої пісні. Уже у 2017 році випустили одну пісню, яку я вже у 2021 році перевипустив під псевдонімом «YAROSH», тому що, на жаль, наша група розійшлась по різних куточкам».

-       З чого Ви починали свої виступи?

-       Це все було по – різному. Загалом я починав вуличними виступами. Людям подобалось , як я співаю. Наприклад , я відпочивав з друзями та грав на гітарі. Хтось підійшов просто послухати. Кому сподобалось , просили виступити на дні народженні . Потім на цьому дні народженні хтось виклав відео із моїм виступом. Потім знову телефонують , просять виступити на іншому  дні народженні. 80% моїх виступів – це мене знаходили через соцмережі, номер телефону, знайомих,  просто на вулиці бачили,  пропонували виступити. Я сам майже не шукав нагоди виступити. Мій графік був повністю забитий. Але потім почав організовувати сам концерти. Кілька днів тому був концерт у пам’ять дня народження Кузьми Скрябіна. Я вирішив організувати концерт та 50% заробітку за квитки відправити на допомогу ЗСУ.

-       Чому концерт саме у пам’ять про Скрябіна?

-       Цей концерт у мене був запланований близько 8 місяців тому. Загалом це був один із улюблених моїх виконавців. Я якось подумав, що вже граю близько 10 пісень Кузьми. Тому подумав чого б не спробувати зібрати триб’ют - концерт. Я бачив , що на багатьох виконавців робили такі концерти , але на Скрябіна в Сумах ніхто такого не робив . Подумав , чого б ні. Почав готуватись на початку літа до дня народження виконавця. У нього дуже багато пісень , які менш розпіарені , але такі ж круті . Тому я вирішив взяти пісні , які менш популярні і мають такий самий глибокий сенс. Також мені хотілось організувати не просто кавер , а і допомогти нашим військовим.

-       Скільки вийшло зібрати на ЗСУ?

-       Вхід до арт-простору коштував 150 – 200 гривень. 50 % від заробітку за вхід я відправив на ЗСУ – 6100. Також я розіграв футболку із зображенням Скрябіна за 2000 гривень  та за 600 військовий тубус.

-       Скільки загалом вийшло зібрати на ЗСУ за всі концерти?

-       Коли я був в Естонії у мене було 7 концертів для допомоги ЗСУ. Всі звіти у мене є у вибраних в інстаграмі. Перебуваючи в Естонії зібрав близько 150 тисяч. Також було ще 5 благодійних концертів. Там зібрав 76 тисяч.

-       Не хотіли б Ви щось змінити у своїй діяльності?

-       З того часу, як я почав грати на гітарі ,  все життя мрію і намагаюсь розвиватись музично. Я не думаю , що почну займатись чимось іншим. Зараз у мене є свій невеликий підробіток , працюю сам на себе , але це до того часу , поки я не стану міцно на ноги та не почну повноцінно заробляти на життя саме музикою. У мене є своя репетиційна база, де є різні інструменти , апаратура , це все здаю в оренду . таким чином, маю певні гроші. Також був ведучим весілля.

-       Де вже вдавалось виступати на території України та за її межами?

-       У Сумах виступав більше ніж 50 арт – просторів , деяких вже зараз немає , по Сумській області близько 10 селищ відвідав із каверами також. Щодо інших міст , то це Київ .Нас запрошували на фест через знайомих. Їздили туди декілька разів. Також відвідували Харків , самі влаштовували концерт у центрі міста у закладі «Yellow Zeppelin». Дуже сумую за українською Кирилівкою. 3 – 4 рази там виступали. Дуже подобається це місто. Перший рік як приїхали , тиждень грали на вулиці , кожного дня збиралось близько 200- 300 людей . У нас була колонка , гітара і кахон( ударний музичний інструмент - ред.). Також у мене був ще міні тур по Україні : Кропивницький, Кривий Ріг, Кам’янське, Кременчук. Ми просто з друзями вирішили поїхати подивитись нашу країну та таким чином повиступати. Але надіюсь , що з часом я побуваю по всій Україні із власними піснями. На рахунок за кордону я був в шести країнах. Перша країна – Польща. Виступав у двох містах – Ополе та Вроцлав. У Польщу  їхав на заробітки на три місяці  , але куди б не їздив я завжди беру з собою гітару. За виступи не домовлявся просто грав на вулиці майже кожен день. За три тижні до війни я потрапив в Естонію. Там відіграв за 1 рік і 9 місяців – 506 годин на вулиці. У 4 містах робив концерти та збирав на авто для ЗСУ. Зібрати вийшло 76 тисяч. Були також одиничні концерти за які збирав близько 1000 євро. Поки був в Естонії тисяч 150 точно відправив на ЗСУ. Також ще був у Швеції та Фінляндії , там були одиничні концерти. Вже коли повертався додому заїхали у Литву , Латвію та Польщу.

-       Чи маєте власні пісні?

-       Як мені говорили друзі , якщо ви почнете грати кавери , то все життя будете їх робити, що ця діяльність нас затягне. Я постійно сперечався з цим і говорив , що наприклад, 10 каверів ми граємо і 2 власні пісні , а потім з кожним разом примножувати число авторських пісень. Але , на жаль, цього не вийшло. У гурті «Твій ендорфін» писав  пісні . Почали виступати із чотирма власними , але з часом розвалювалась група , всі роз’їхались , перейшли в інші групи і , таким чином, залишився я сам. Я , не покладаючи рук, почав виступати сам без гурту або брав  дует «Твій ендорфін». Як мені і говорили , кавери мене затягнули. Поки був в Естонії написав близько 7 – 8 пісень. Але якщо взяти всі пісні , які у мене є , то їх 12. Повних пісень , яких я можу зараз заспівати на публіці 6. За останній рік я на відсотків 70 почав менше виступати . Мені кавери вже надоїли , тому ближче до вересня я буду записувати свої власні пісні . Звичайно будуть концерти , де я буду робити кавери , наприклад , в лютому ще один концерт у пам’ять про Кузьму Скрябіна. Але таких виступів буде значно менше. Навіть на концерті Скрябіна мене попросили заспівати свою пісню , потім дуже багато людей просили мене заспівати ще та запитували де їх можна знайти. Я маю дуже велику надію , що мої пісні багато кому сподобаються. Зараз я максимально налаштований на творчість.

-       Коли плануєте випускати власні авторські пісні?

-       Ближче до середини або кінця  вересня планую , якщо все вийде . Почну з однієї пісні , а на концертах буду показувати людям , що у мене є що випускати.

-       На найближчий час є заплановані концерти?

-       Своїх поки що немає , але мій знайомий   влаштовує до Дня міста розважальну програму і запропонував мені виступити зі своїми п’ятьма піснями. Захід буде 7 вересня , тому чекаю бажаючих. Стежте за афішами, ближче до цього часу з’явиться детальна інформація.


Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: