30 мільйонів на відновлення: як сумська лікарня оговтується після російської атаки

Це сталося у звичайний суботній ранок, коли лікарі збиралися працювати як завжди. Однак неочікуваний руйнівний вибух змінив усі плани, відібравши у деяких життя. Як лікарня Святого Пантелеймона працює зараз та як йдуть відновлювальні роботи після влучення російського шахеда – дізнавайтеся у нашому матеріалі.

Це сталося у звичайний суботній ранок, коли лікарі збиралися працювати як завжди. Однак неочікуваний руйнівний вибух змінив усі плани, відібравши у деяких життя. Як Клінічна лікарня Святого Пантелеймона працює зараз та як йдуть відновлювальні роботи після влучення російського шахеда – дізнавайтеся у нашому матеріалі. 

28 вересня о 7:33 російський БпЛА типу «Шахед» двічі влучив у лікарню Святого Пантелеймона. Тим самим росія вкотре порушила Женевську конвенцію про заборону військових дій проти поранених, цивільного населення та хворих.

Звичайний суботній ранок перетворився на пекло для лікарів та пацієнтів. Лікарня здригнула від потужного вибуху, який зруйнував приймальне відділення у чотириповерховому хірургічному корпусі.

Унаслідок ворожого обстрілу загинуло двоє медичних працівників та двоє пацієнтів, поранено 10 лікарів та медсестер, які мають мінно-вибухові та баро- кубо- травми (пошкодження організму, спричинене вибуховою хвилею). 

Серед постраждалих Анна Артьоменко – сумська терапевтка, яка працювала у приймальному відділені лікарні Святого Пантелеймона у момент влучення. Наразі дівчина у критичному стані, понад 50% її тіла в опіках. Лікарі продовжують боротися за життя постраждалої.

Понад 9 тисяч пацієнтів за рік

КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» СМР – це багатопрофільна лікарня, що забезпечує послугами жителів 16 громад Сумського району. 

 Загальна потужність стаціонару становить 265 ліжок за 16 профілями: від загальнотерапевтичних до інфекційних. Щороку у лікарні отримують медичну допомогу понад 9 тис. осіб, а лікарі проводять понад 6 тисяч оперативних втручань. Окрім того, клінічна лікарня Святого Пантелеймона є навчальною базою для понад 30 інтернів.

Медичний заклад надає широкий спектр хірургічних послуг, включаючи нейрохірургію, ортопедію, урологію та кардіохірургію. Проводить надскладні операції на головному та спинному мозку, судинах й органах сечової системи. Це єдина лікарня У Сумах, де проводять лапароскопічну резекцію печінки.

Мультимедичні бригади – реальність сумських лікарень

До війни ми не знали, що таке «тактична медицина», а напрямок роботи був спрямований лише на містян. Зараз ми вже знаємо, що таке баро- кубо- травми (пошкодження організму, спричинене вибуховою хвилею – ред.), змішані рани тощо й можемо їх лікувати, - розповідає Володимир Поцелуєв, директор Клінічної лікарні Святого Пантелеймона.

Перед медичними працівниками лікарні Святого Пантелеймону постало непросте завдання. Вони повинні були швидко стати багатопрофільними лікарями. За короткий термін медикам потрібно було вивчити та освоїти тактичну й змішану медицину. Щоб в екстремальних умовах вони могли надати будь-який вид первинної допомоги швидко та без роздумів. Зараз лікарів, які можуть надати такий вид допомоги називають мультимедичні. Загалом у медичному закладі – це бригада з чотирьох фахівців.

Лікарня не зачинялася ні на хвилину з моменту вторгнення. Одним же з викликів для тих, хто залишився працювати, стала логістика. Лікарі та медсестри, які живуть у наближених до Сум селах не могли ні виїхати на роботу, ні потім дістатися додому. Через це було вирішено облаштувати у бомбосховищі невеликий гуртожиток, де проживала більша частина медперсоналу. На початку війни там мешкало близько 60 людей цілодобово разом зі своїми домашніми улюбленцями.

Шляхи відновлення лікарні

Через влучення російського шахеда у лікарні призупинені усі масштабні операції, які потребують додаткового обладнання та які вони могли проводити. Хірурги наразі оперують випадки, які тривають не більше як годину. Усіх пацієнтів, які були у корпусі, куди було влучення, – перерозподілили по іншім будівлям лікарні для продовження лікування.

Лікарня Святого Пантелеймона отримує допомогу як цивільних, так і благодійних організацій. Однак все одно потребує допомоги небайдужих. Операційна з необхідним обладнанням – пошкоджена, для її відновлення треба 22 млн грн. Капітельне відновлення даху, куди потрапив другий російський шахед – 6 млн грн. На відновлення приймального відділення піде понад 7 млн грн. З усім тим поліклініка працює у звичному режимі, стаціонарне лікування проводиться в умовах денного стаціонару.  

[GALLERY-386]

Орієнтовна вартість відновлення лікарні - 35,2 млн грн. Сьогодні в закладі відновлюють покрівлю та вікна. Найбільше постраждало обладнання - щоб забезпечити ним лікарню необхідно майже 30 млн.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: