Сумський фотограф показав емоційну виставку

У «Арт–дворику» на вул. Воскресенській проходить виставка портретів сумського фотографа Ігоря Мокренко «Емоції життя».

У «Арт–дворику» на вул. Воскресенській проходить виставка портретів сумського фотографа Ігоря Мокренко «Емоції життя». Її можна побачити в унікальному інтер’єрі музею-укриття «Совок-крінж», що розташований в підвалі одного із будинків дворика.

 Жанр портрета у фотографії на перший погляд здається простим. Однак насправді будь-хто відразу побачить відмінність між любительським фото близької людини і портретом, виконаним професіоналом. Справжній портрет має відкривати таємниці кожної людини на знімку – її характеру, думок та прагнень.

Ігор Мокренко займається фотографією вже 30 років. Однак професіоналом себе не вважає, оскільки фотографія - його хобі, а професійна зацікавленість зосереджена зовсім в інших сферах.
«Я знімаю у всіх жанрах. Знімаю те, що сподобалось мені візуально, коли те, що я бачу, мене зачіпає. Мабуть, тому вважаю, що будь-яка фотографія повинна чимось чіпляти глядача. Якщо говорити про портретну зйомку, то подобаються виразні портрети, які відразу дають зрозуміти, що у людині на душі. На цих фото мої друзі, знайомі, моя дружина, відомі та невідомі загалу. Їх всіх об’єднують емоції, тут ніхто не позує»,- говорить Ігор Мокренко.

У експозицію увійшли портретні роботи самих різних років – від 2007 до 2021 року. На відкриття виставки прийшло декілька друзів Ігоря Мокренка, зображених на знімках, тож цікаво було побачити, як час відбивається на людях, які на портретах виглядають молодшими і більш відстороненими від повсякденного життя. Серед портретів людей є також портрет кішки фотографа, який знятий ближнім планом у напівтемряві. Тож вона більше схожа на тигра, ніж на домашнього улюбленця.

Виставка складається із  20 чорно-білих і кольорових робіт, хоча за словами автора, його творчий доробок у жанрі портрета набагато більший. Тож він розмірковує над організацією у 2025 році великої виставки у цьому жанрі, проте це рішення ще остаточно не прийнято.

Розповідь про виставку була би неповною без короткої згадки про музей, у якому вона розміщена. Він створений бізнесменом і фотографом Сергієм Гуцаном у 2024 році. Тут зібрані речі радянських часів: від портретів часів Другої світової до сифонів, у які в часи пізнього застою у магазинах «Соки-води» продавали газовану воду.


«Зараз багато хто звик знімати ніби портрети смартфоном, проте постійно дивується – чому ж виходить так недобре? Професійний портрет же знімається довгофокусною оптикою, фотограф має працювати із людиною, які фотографує, або спіймати наскільки вдалий момент, щоби людина відкрилася. На цих фотографіях (що складають виставку-авт.) не потрібен фото шоп, не потрібна обробка бо, все що треба сказати, сказане професійно поставленим світлом»,- говорить сумський фотограф Олександр Сагалаєв.


«Ця виставка жива і вона про життя. Про життя, яке вже минуло, про час. Світлини також живі, вони змушують задуматися про те, що ми багато чого не помічаємо у житті - живого і класного. Місце виставки також підібрано дуже вдало – по духу фото частково перетинаються із тими часами, про які нагадують речі із музею. Також тут дуже вдале світло, якого немає навіть у сумських галереях, воно добре вирізняє роботи»,- ділиться враженнями від виставки фотограф і викладач методики фотографії Олександр Шинкарьов.

Виставку можна буде побачити у музеї до 20 грудня за попередньою домовленістю (тел.: 050-307-13-73).

[GALLERY-405]

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: