Ведуча з Кролевця Наталія Часник вже понад 25 років допомагає людям святкувати найважливіші моменти їхнього життя. За цей час вона провела понад три тисячі весіль, ювілеїв, хрестин, днів народжень і корпоративів. Про її шлях до професії, секрети підготовки та цікаві випадки читайте в нашому інтерв’ю.
Ведуча з Кролевця Наталія Часник вже понад 25 років допомагає людям святкувати найважливіші моменти їхнього життя. За цей час вона провела понад три тисячі весіль, ювілеїв, хрестин, днів народжень і корпоративів. Про її шлях до професії, секрети підготовки та цікаві випадки читайте в нашому інтерв’ю.
— Наталіє, як давно ви працюєте ведучою святкових заходів?
— Уже понад 25 років. Мій шлях розпочався в місті Южноукраїнськ на Миколаївщині, де я жила раніше. Моя мама була тамадою, і я часто спостерігала, як вона організовує весілля та інші свята. Одного разу вона несподівано вручила мені мікрофон і сценарій зі словами: "Йди і проведи свято!" Це стало моїм першим досвідом.
— Ви пам’ятаєте своє перше свято?
— Так, це було весілля на понад 100 гостей. Я дуже хвилювалася, але підготувала оригінальний сценарій, щоб усе пройшло ідеально. Під час свята, побачивши усмішки та вдячні погляди гостей, я заспокоїлася й зрозуміла, що знайшла своє покликання.
— Чому ви вирішили стати саме тамадою?
— Мені подобається дарувати людям радість, створювати атмосферу свята, придумувати цікаві конкурси та розваги. Проведення свят стало справою мого життя.
Тисячі свят на Сумщині та Чернігівщині
— Як ви знаходили своїх перших клієнтів після переїзду до Кролевця?
— 12 років тому, коли ми з чоловіком переїхали до Кролевця, я активно почала шукати тут своїх перших клієнтів. Не цуралася розклеювати оголошення з рекламою своєї діяльності біля під'їздів будинків, також розміщувала свої оголошення в інтернеті. Перші клієнти швидко з’явилися, а потім спрацювало "сарафанне радіо" — мене почали рекомендувати друзям і знайомим.
— Скільки заходів ви провели за свою кар’єру?
— Понад три тисячі. Найбільше це весілля, але також я проводжу ювілеї, хрестини, дитячі свята, корпоративи. Коли я тільки починала працювати, то мене люди запрошували провести свято у більшості випадків додому. Але за останні 10 років ця традиція святкування вдома повністю зникла, і запрошують мене тільки у кафе або в ресторан.
В основному я провожу різноманітні свята на Сумщині та Чернігівщині - це Кролевець, Глухів, Шостка, Короп, Бахмач та інші міста і села.
— Чи траплялися курйозні випадки під час проведення свят?
— Так, курйозних випадків було чимало. Один із них трапився на весіллі під час традиційного обряду викрадення нареченої. Веселі гості настільки захопилися, що дівчина «зникла» аж на три години. Заплановані мною конкурси для молодят довелося скасувати, але я швидко знайшла вихід із ситуації. У моєму арсеналі понад сотню різноманітних конкурсів для гостей та батьків, тому, поки нареченої не було, я активно розважала всіх присутніх, і свято тривало на найвищому рівні.
Ще один незвичний випадок стався у місті Кролевець на святкуванні новорічної ночі 31 грудня. Я організувала конкурс «Новорічний виграш», у якому понад 100 гостей по черзі вкладали у скриньку різні купюри — 50, 100, 200 гривень тощо. Загалом назбирали 15 тисяч гривень. Переможцем став один із жителів Кролевця, який виграв цю суму. Проте найбільше мене вразило те, що він витратив усі виграні гроші, аби пригостити всю компанію. На 15 тисяч гривень замовили смачні страви та дорогі напої, і святкування Нового року стало справжнім бенкетом.
Підготовка до ідеального заходу
— Як ви готуєтеся до заходів? Чи є у вас команда?
— Коли до мене надходить замовлення на проведення свята, то зазвичай я одразу сідаю писати сценарій. І пишу його досить довго. Адже кожне свято індивідуальне, і мені треба враховувати абсолютно всі нюанси та побажання клієнта.
А у день самого свята я завжди хвилююсь, навіть не зважаючи на багаторічний досвід проведення різних заходів.
І, звичайно ж, у мене є чудова команда, яка допомагає зробити кожне свято вишуканішим та яскравішим. Я співпрацюю з ді-джеєм, фотографом та відеооператором на усіх своїх святах.
— Чи змінилися свята за останні роки?
— Я бачу, що останніми роками мої замовники все частіше повертаються до народних українських традицій. І вони зараз набагато частіше просять мене щоб я на тому чи іншому святі провела певний обряд. Наприклад, на весіллі це обов'язкова традиційна зустріч батьків з хлібом-сіллю наречених, обдарування молодят подарунками саме під час другого весільного столу, ламання весільного короваю тощо.
Я залюбки провожу свята де панує український дух та переважають наші обряди, традиції та звичаї.
Оксана Кирʼян