У Сумській міській галереї пройшла виставка Лариси Кириченко «Народна вишивка та традиційний одяг». Твори цієї майстрині у захваті купували європейські та українські посадовці та олігархи, нині їх можуть побачити сум’яни.
Лариса Кириченко – у минулому викладач і керівник майстерні народних ремесел «Обереги долі». Так трапилось, що традиційні українські рушники вона почала вишивати випадково, і навіть спочатку вважала , що не зможе опанувати це мистецтво. Але наполегливість і захоплення магією вишивки, яка має сакральний зміст, поступово привели її до майстерності у цій справі. Треба було чути, як захоплено вона розповідає про різні види обрядових рушників, які вишивала особисто. Для цього використовувала узори, притаманні саме нашому краю – Слобожанщині. Найбільш урочистим із рушників став так званий «гетьманський», вишитий на червоному тлі білими нитками із застосуванням декількох десятків технік вишивки, довжиною чотири метри. В експозиції виставки є два таких рушники. Подібний до них декілька років тому у Лариси Кириченко придбала Ангела Меркель, екс-канцлер ФРН.
Всього ж в експозиції виставки два десятки обрядових українських рушників. Але цим виставка не обмежується. Із часом Лариса Кириченко одночасно із рушниками почала виготовляти традиційні українські вишиванки – чоловічі і жіночі. Білим, червоним, золотим по білому, сірим по сірому, блакитним по синьому - різноманіття кольорів і узорів, виконаних майстринею вражає. Вразило воно президента України Віктора Ющенка , який придбав дві вишиванки Лариси Кириченко для себе, олігарха Віктора Пінчука, і багатьох інших відомих людей. Роботи майстрині зберігаються у багатьох музеях України,Західної Європи та Північної Америки.
В експозиції виставки представлено до двох десятків різних вишиванок.
Втім, творчість Лариси Кириченко багатогранна. Поряд із вишивкою вона змогла освоїти виготовлення традиційної та осучасненої народної кераміки, а також різьби по дереву. Декілька десятків зразків керамічних звірів та розписаного посуду також прикрашають експозицію виставки.
Разом вишиванка, рушники кераміка і дерев’яні вироби створюють своєрідну слобожанську ауру. Н відкритті експозиції їдо неї додав барв міні-концерт української пісню і танцю у виконанні дітей.
«Гетьманский рушник мені довелося вишивати багато разів – на виставках у країнах Східної і Західної Європи всі хотіли його придбати і відмовити було нереально. Вишивання дуже непроста робота, вона потребує наполегливості, знання техніки , посидючості і ще багатьох якостей. Не кожен може її освоїти. Але коли вже почнеш- відірватися неможливо. Так трапилось, що зайнятися іншими видами народних ремесел мене змусив випадок. Але тепер бачу що щасливий», - говорить Лариса Кириченко.