Завантаження ...

У Сумах хвилиною мовчання вшанували Костянтина Юзвюка та всіх полеглих Героїв

У Сумах хвилиною мовчання вшанували Костянтина Юзвюка та всіх полеглих Героїв фото

18 січня о 9 ранку в Сумах пролунала хвилина мовчання. Цього дня вона присвячена памʼяті Костянтину Юзвюку із позивним «Стамбул» – військовому, який загинув на Запорізькому напрямку у липні 2024 року. До акції долучилося 15 небайдужих сумʼян.

Пів року тому внаслідок отриманих травм у бою загинув військовослужбовець 117-ї бригади Збройних сил України. Захиснику було 23 роки. Костянтин жив у Рівному та присвячував свій час громадській діяльності . У перший день повномасштабного вторгнення чоловік пішов до військового комісаріату, проте його відправили додому. Тож, він займався евакуацією та прилаштуванням тварин, які постраждали від бойових дій. У 2023-му Костянтин вступив до Збройних сил, був оператором дронів, командиром відділення у 117-й бригаді.

Костянтин Юзвюк

До вшанування пам’яті Костянтина Юзвюка та інших загиблих захисників доєдналося 28 українських міст, серед них і Суми. Біля памʼятника Івану Харитоненку зібралося близько 15 містян, які тримали у руках плакати та фото Костянтина. Учасники закликали перехожих зупинитися і вшанувати полеглих.

«Я розумію, якою ціною ми всі живемо сьогодні. Мій чоловік — військовослужбовець, і я добре усвідомлюю, яку жертву приносять ті, хто бореться, і ті, хто чекає. Життя — це найцінніше, що можна віддати заради інших. І коли усвідомлюєш, що хтось віддав своє життя навіть за незнайомих людей, розумієш, наскільки це велика жертва. Адже кожен із них загинув заради кожного з нас. Зупинитися на хвилину, щоб вшанувати пам’ять Героїв, — це зовсім небагато. Просто зробити паузу і віддати шану. Я вже не говорю про те, що кожну хвилину ми маємо згадувати і дякувати за це», -  говорить Ольга, учасниця акції.

«Для мене це про майбутнє, про те, що закладається на рівні підсвідомості, особливо для молоді, дітей та підлітків. Нам важливо зараз формувати сильну національну пам’ять. Наприклад, я пам’ятаю традиції дитинства, які залишилися в підсвідомості й формували мої цінності. Тому я переконана, що потрібно проводити різноманітні акції, які і  через 20–30 років залишаться частиною нашої ідентичності. Це необхідно, щоб пам’ять про подвиги наших Героїв передавалася з покоління в покоління. Адже саме пам’ять формує фундамент цінностей для України», - говорить  Марія, активістка. 

У Сумах, як і в інших містах України, хвилина мовчання за загиблими оголошується щодня о 9:00. У цей час лунають звуки метронома, а після них — державний Гімн. Громадяни мають зупинитися, щоб вшанувати полеглих.

З 1 вересня 2024 року, за рішенням виконавчого комітету, щонеділі з 8:59 до 9:01 на перехресті вулиць Героїв Сумщини, Покровської, Комбрига Євгена Коростельова та Харківського мосту планувалося призупиняти рух транспорту. Як повідомили у міській раді, перекриття руху автівок планували запровадити щоденно й на інших ділянках міста, але через безпекову ситуацію поліція не підтримала цю ініціативу.

Згодом у місті вирішили припинити перекриття руху і на центральному перехресті. Як пояснив Олег Сологуб, речник патрульної поліції Сумської області, це пов’язано з близькістю до кордону з Росією, частими повітряними тривогами та необхідністю дбати про безпеку мешканців:

«Під час перекриття перехрестя, де проходить потік машин, ми не можемо допустити великого скупчення людей, враховуючи нашу безпекову ситуацію в місті. Особливо якщо в цей момент буде оголошено повітряну тривогу — люди повинні мати змогу швидко прямувати в укриття».

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: