Завантаження ...

"Якщо вважаєте себе українцем, хоча б на хвилину зупиніться" – у Сумах вшанували загиблих хвилиною мовчання

"Якщо вважаєте себе українцем, хоча б на хвилину зупиніться" – у Сумах вшанували загиблих хвилиною мовчання фото

20 лютого в центрі Сум містяни зібралися, щоб вшанувати пам’ять загиблих військових і мирних жителів. Учасники акції розгорнули плакати та прапори біля фонтану «Садко». Вздовж дороги стали близько двадцяти людей, закликаючи водіїв і перехожих долучитися до хвилини мовчання.

Цього дня Україна вшановує Героїв Небесної Сотні та згадує початок відкритої російської агресії. Саме 20 лютого 2014 року в центрі Києва загинула найбільша кількість протестувальників – 48 осіб. У цей же день зафіксували перший перетин державного кордону України російськими військами через Керченську протоку.

Учасники акції пояснюють, чому хвилина мовчання для них важлива.

Волонтерка Вікторія нагадує, що події 2014 року стали переломними:

"Події 2014 року стали поштовхом до теперішніх подій. Тоді було страшно. Ми боялися, що почнеться війна, але люди повстали й висловили свою незгоду з президентом (Віктором Януковичем, на той час президентом України, чия політика спричинила Революцію Гідності, – ред.) щодо вступу до митного союзу.Саме тому сьогодні ми продовжуємо боротьбу за свободу. Ця війна та утиски українців тривають не рік, не два, не десять і навіть не дванадцять. Це боротьба, що триває століттями. Я хочу, щоб мої діти жили у вільній, незалежній країні, яку зараз виборюють.Чому важлива хвилина мовчання? Це найменше, що ми можемо подарувати тим, кого вже немає. Особисто я втратила брата на війні, багатьох підопічних. Для мене це важливо. Де б я не була – вдома, на роботі, в магазині – якщо 9-та година, я щодня вшановую пам’ять хвилиною мовчання"

Ще одна учасниця акції, сум'янка Олеся, говорить про те, що у Сумах хвилина мовчання поки що не стала частиною культури пам’яті, як у деяких інших містах:

"Це важливо для всієї країни. Завдяки нашим захисникам ми можемо працювати, навчатися й просто жити. Я дружина військового. У нашій родині багато рідних і знайомих, які полягли на цій війні. Вшановувати їхню пам’ять – обов’язок кожного. Якщо ви вважаєте себе українцем, хоча б на хвилину зупиніться, щоб висловити повагу й вшанувати тих, хто захищав наші домівки та боровся за наше право на життя. Я багато їздила з чоловіком у різні регіони. Є міста, де, коли проїжджає військова машина, люди самі стають на коліна, бо розуміють, кому завдячують життям. А в Сумах? Люди навіть на хвилину не зупиняються. Якщо раніше зустрічали полеглих на колінах, то тепер усі просто поспішають. Але ж саме завдяки цим хлопцям ви маєте можливість жити.Якщо не стане їх – не стане й нас. Не стане України". 

Ініціатором акції є організація Moment Of Honor, яка популяризує хвилину мовчання та культуру памʼяті. До заходу долучилися й інші міста України – Київ, Хмельницький, Львів, Тернопіль, Вінниця, Чернігів.

В Україні загальнонаціональна хвилина мовчання оголошується щодня о 9:00 – у цей момент українці вшановують пам’ять захисників і цивільних, які загинули від російської агресії. У Сумах у цей час із гучномовців лунає метроном, а після – Державний Гімн. 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: