
Ще за лічені години до евакуації журналісти «Перемоги» верстали черговий номер. А вже зранку головний редактор у темряві вивозив із палаючого селища архів газети — від 1945 року до сьогодні.
Про це розповів головний редактор Краснопільської газети «Перемога» Олександр Моцний.
18–19 березня селище Краснопілля опинилося під масованим обстрілом з боку російських військ. Попри небезпеку, редакція продовжувала працювати. Журналісти готували новини, інтерв’ю, репортажі та готували черговий номер, який традиційно виходив щочетверга. Але запланований випуск так і не вийшов — через оголошену евакуацію та обстріли друк довелося зупинити.

«Ще 18–19 березня, коли розпочалися масовані обстріли російськими військами селища Краснопілля, наша редакція працювала», — Олександр Моцний, — наші журналісти готували новини, інтерв’ю, репортажі, і ми збиралися випустити черговий номер нашого видання, який незмінно у нас виходив щочетверга. Але російська армія зруйнувала наші плани. Останній друкований номер нашої газети не вийшов, адже наше селище палало у вогні, а влада оголосила термінову евакуацію населення».
Будівля редакції зазнала пошкоджень. Залишатися в селищі стало небезпечно. Щоб зберегти життя колег, Олександр ухвалив рішення про евакуацію до Сум.

«Далі залишатися у Краснопіллі було небезпечно, тому щоб зберегти життя журналістів, я прийняв рішення евакуювати колектив редакції до міста Суми», — говорить головний редактор видання.
Газета «Перемога» виходить із 1945 року. У 2025-му їй виповнюється 80 років. Увесь архів за ці роки зберігся — і 23 березня о п’ятій ранку головний редактор вивіз його з Краснопілля разом із оргтехнікою під час евакуації.

«Мені не хотілося, щоб ворог знищив оргтехніку, комп’ютери та архів нашої газети, тому я 23 березня о 5-й годині ранку виїхав із Сум до Краснопілля рятувати майно редакції. На щастя, я встиг це зробити. У редакційне авто завантажив оргтехніку та повністю увесь архів газети "Перемога" — з 1945-го по 2025-й рік. Редакційне майно та архів я перевіз до Сум», — розповідає Олександр Моцний.
Це вже друга вимушена пауза у роботі газети від початку повномасштабного вторгнення. У 2022 році видання не виходило у лютому та березні через бойові дії.
Наразі редакційна команда тимчасово перебуває в Сумах, зупинившись у родичів. Головне завдання зараз — знайти житло.
Газета продовжить працювати у онлайн-форматі. У видання є сторінка та група у Facebook, сайт «Новини Краснопільщини», Telegram-канал і YouTube-канал. Після останніх подій кількість підписників помітно зросла.
«Останніми днями кількість підписників на наші онлайн-видання значно збільшилась. Адже селище Краснопілля — це топ-новина передостаннього тижня березня 2025 року.
І хоч краснопільські медійники зараз територіально знаходяться у Сумах, їм є про що писати: це і про життя переселенців, і про наших відомих земляків, і про ситуацію у самому селищі, яка динамічно змінюється, і про роботу волонтерів, і про роботу нашої селищної ради, яка теж тимчасово евакуювалась до Сум. Зарплата журналістам буде виплачуватись у повному обсязі», — говорить Олександр Моцний.
Останній номер газети, який не вийшов у друкованому вигляді, доступний у PDF-форматі.
«Деякі мої колеги — сумські журналісти, дізнавшись про термінову евакуацію нашої газети, вже запропонували мені свою допомогу з приміщенням для нашої редакції. Разом з колегами ми будемо шукати вихід. Ми будемо продовжувати працювати. Ми не падаємо духом», — підсумовує головний редактор Краснопільської газети «Перемога».