Чому випадає волосся та як цьому запобігти – розмова з сумською трихологинею

За добу може випадати до 100 волосин і це вважається нормою, однак, якщо більше – це може бути симптомом алопеції. Стрес, не збалансоване харчування, вплив ультрафіолету, не якісний відпочинок можуть призвести до проблем зі шкірою голови. Як піклуватися про волосся, запобігти його випадінню та через що ж може з’явитися алопеція – у нашому матеріалі.

За добу може випадати до 100 волосин і це вважається нормою, однак, якщо більше – це може бути симптомом алопеції. Стрес, не збалансоване харчування, вплив ультрафіолету, не якісний відпочинок можуть призвести до проблем зі шкірою голови. Причини цього - різноманітні, а самолікування часто не дає бажаного результату. Як піклуватися про волосся, запобігти його випадінню та через що ж може з’явитися алопеція – у нашому матеріалі. 

За відповіддю журналісти MISTOSUMY.com звернулися до трихологині медичного центру «ОН Клінік», Наталії Рожкової. Лікарка має 29 років досвіду за плечима та допоможе розібратися у питанні алопеції.

На фото Наталія Рожкова, трихологиня медичного центру «ОН Клінік»
Фото з офіційного порталу «ОН Клінік»
 

    Причини випадіння волосся

    Випадіння волосся завжди має вагому причину, як розповідає Наталія. Людина народжується з певною кількістю фолікулів («кишень» для волосся) – близько 100 тисяч, з яких потім поступово росте волосся. За даними дерматологів, щоденна втрата від 50 до 100 волосин є природним процесом.

    «Однак, якщо ви помічаєте, що за добу у вас випадає більше зазначеної вище кількості волосся – краще звернутися до лікаря за консультацією, щоб визначити причину та запобігти наслідкам», - рекомендує трихологиня.

      Випадіння волосся у великій кількості може бути передвісником облисіння, або іншими словами, алопеції.

      Дифузна алопеція може бути наслідком перенесеної інфекційної хвороби, онкопатології, лікування хімієтерапією, хронічних хвороб, після пологове випадіння волосся, а також при гормональних порушеннях та нестачі вітамінів з мікроелементами. Частіше за всього цей вид алопеції може минати самостійно.

      На фото зображений приклад дифузної алопеції
      Фото з мережі 

      Вогнищева алопеція характеризується тим, що волосся випадає круглими плямами різного розміру. Зазвичай локально такий симптом проявляється на волосистій частині голови, але також це може проявлятися на ділянках брів, вусів, бороди, вій. Виникає внаслідок нервово-трофічних чи гормональних розладів, паразитарна інфекція та низькі показники вітаміну «Д3».

      На фото зображений приклад вогнищевої алопеції
      Фото з мережі
       

        Андрогенна алопеція – це спадкова схильність до випадіння волосся. Для неї характерна прогресивна течія та зменшення волосяних фолікулів, що супроводжується послабленим ростом волосся. Одна з причин, чому цей симптом проявляє себе – це блокування росту волосся дегідротестостероном. Ця речовина утворюється з чоловічого гормону тестостерону.

        На фото зображений приклад андрогенної алопеції
        Фото з мережі
         

          Рубцова алопеція – облисіння внаслідок захворювань шкіри волосяної частини голови. Наприклад, червоний вовчак, склеродермія, плоский червоний лишай тощо.

          На фото зображений приклад рубцової алопеції
          Фото з мережі
           

            «Якщо говорити за підлітків, то у них причина випадіння волосся – це не облисіння, а реакція організму на зовнішні подразники. Тобто це стрес, неправильне харчування, нестача вітамінів та мікроелементів, також можливих гормональних порушень. Однак може виникати себорейна алопеція, як наслідок гіперпродукції сальних залоз. Вона виникає у 25% людей у підлітковому віці та досягає максимуму до 23-25 рокам», - зазначає трихологиня.

            Діагностика – перший крок до лікування

            Наталія зазначає, до лікаря-трихолога потрібно звертатися одразу, коли помітили: збільшення випадіння волосся, а з ним й об’єму, тьмяність чи відсутність блиску, потоншення, захворювання шкіри голови. Однак зволікати не треба, адже не усі види алопецій можна буде вилікувати без хірургічного втручання. Нариклад, гніздову, себорейну та дифузну алопеції можна уникнути терапевтично, а от андрогенну та рубцеву – інколи ні.

            Також стан волосся може слугувати сигналом про проблему внутрішніх органів. Наприклад, сухе – ознака проблем із щитовидною залозою. Якщо у вас волосся, яке швидко забруднюється – зверніть увагу на органи малого тазу та гепато-біліарної системи.

            «Звичайно, найкращим «лікуванням» буде дотримання здорового способу життя. Тобто це збалансоване харчування, відсутність стресу, мінімальний вплив ультрафіолету, дотримання правил особистої гігієни, якісний відпочинок та гарне самопочуття», - ділиться з нами лікарка.

              Тим не менш перш ніж розпочати будь-яке лікування випадіння волосся, важливо встановити точний діагноз. Адже від типу алопеції, лікар призначить необхідні обстеження, щоб виявити першопричини проблеми. Лише усунувши їх – можна почати лікування.

              Лікування випадіння волосся

              «Загалом якщо говорити про ефективність народних методів лікування алопеції – не існує наукових доказів того, що вони діють. З усім тим є позитивні відгуки щодо використання лікостеролових екстрактів карликової пальми та пальми сереноа, екстракту садової яблуні, польового хвоща та барбадоської вишні при андрогенній алопеції», - ділиться досвідом Наталія.

              Сучасні методи та лікування облисіння мають три методи:     

              • Трихоскопія: візуальне дослідження шкіри голови за допомогою приладу.
              • Трихограма: аналіз співвідношення різних фаз росту волосся.
              • Біопсія шкіри волосистої частини голови під контролем трихоскопії: дослідження зразка шкіри для виявлення причин випадіння.

              Для лікування алопеції застосовуються як терапевтичні, так і хірургічні методи:

              • Терапевтичні методи: Внутрішньо вогнищеве введення кортикостероїдних препаратів, мікронідлінг, плазмотерапія, мезотерапія.
              • Хірургічні методи: Пересадка волосся.

              Універсальні правила догляду за волоссям: основа їх здоров’я

              Існує базове піклування, яке підходить більшості людей, незалежно від типу їхнього волосся:

              • Очищення: мийте волосся тим шампунем, який підходить вашому типу шкіри голови.
              • Періодичність: регулярне очищення шкіри голови є корисним.
              • Кондиціонер: Використовуйте кондиціонер, особливо якщо волосся ламке або пошкоджене.
              • Термозахист: Обов'язково наносьте термозахисні спреї перед використанням фена або інших гарячих інструментів для укладки.

              Як обрати правильний шампунь?

              Обираючи засоби гігієни призначені для догляду за волоссям, треба приділяти увагу на наявність у складі поверхнево-активних речовин (надалі – ПАР), відомі як детергентні молекули. Саме вони відповідають за очищення шкіри голови та волосся, а їх властивості суттєво впливають на стан вашого волосся. Залежно від хімічної структури, ПАР поділяються на кілька основних категорій, які ви можете побачити на фото нижче.

              На фото таблиця для підбору догляду за вашим типом волосся

              Враховуючи тип свого волосся та наявні проблеми, вибір засобу для догляду з відповідним типом ПАР допоможе забезпечити ефективне та водночас дбайливе очищення, підтримуючи здоров'я та красу вашого волосся.

              Пам’ятайте! Щоб уникнути помилок у догляді, варто звернутися до фахівця. Професійна консультація допоможе підібрати засіб, який відповідатиме саме вашому типу волосся та стану шкіри голови. Самолікування у таких випадках часто не дає очікуваного результату, а іноді — навіть погіршує ситуацію.

              У медичному центрі «ОН Клінік» надають військовослужбовцям онлайн візити та безоплатні з’єднання по результатам обстеження. А також діє програма лояльності та система знижок.

              Записатися на консультацію до лікарки-трихологині можна за номером: 0 800 21 10 69

              Де можна знайти «Он Клінік»:

              Графік роботи:

              • Пн-пт: з 8:00 до 19:00
              • Сб: з 8:00 до 17:00
              • Вс: з 8:00 до 14:00

              Адреса медичного закладу: вул. Харківська, 23

              РЕКЛАМА

                Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: