
Її називають «Мадам Шляпка», і це не випадково: сумʼянка Ніна Міщенко створює десятки ексклюзивних головних уборів і галстуків, кожен із яких — з душею. Після виходу на пенсію вона знайшла справу, яка дарує радість не лише їй, а й глядачам модних показів, які вона влаштовує у Сумах.
Від костюмів для танців до авторських капелюхів
— Як давно Ви займаєтесь виготовленням ексклюзивних капелюхів?
— Цією захоплюючою справою я почала займатися ще з 2008-го року. Саме тоді я вийшла на пенсію, і у мене зʼявилося більше вільного часу. Моя донька вступила до школи східних танців, і я почала шити для неї яскраві костюми для виступів. До складу цих костюмів входили і оригінальні капелюшки, які я придумувала та прикрашала сама. Я так захопилася цією справою, що почала виготовляти шляпки і для себе.
— Де Ви берете ідеї для створення оригінальних головних уборів?
— Ідеї час від часу народжуються в моїй голові. Я купую у секонд-хенді недорогі шляпки, які вже вийшли з моди, приношу їх додому і починаю творити — прикрашаю намистинками, мереживом, стрічками та шматочками матерії, які є у мене під рукою. Під час творчого процесу поєдную різні матеріали. В результаті отримую новий оригінальний виріб. Загалом з 2008-го року я створила близько 40 різноманітних шляпок.
— Скільки часу у вас йде на виготовлення одного капелюшка?
— Творчий процес виготовлення одного виробу триває від двох днів до двох тижнів. Все залежить від складності компонентів, які входять до того чи іншого виробу. Інколи є гарна ідея, але довго не можу знайти потрібний матеріал, щоб оздобити шляпку. А буває й так, що роблю один виріб, а у голові вже визріває ідея для іншого. Я в душі модельєр. Творчий процес мене захоплює.
"Я без капелюшка на вулицю не вихожу"
— Створені своїми руками капелюхи носите у повсякденному житті?
— Звичайно. Але перш ніж одягнути шляпу, я створюю до неї образ із одягу. До шляпи пасує пальто або плащ з однотонної тканини. Також завжди до шляпи я підбираю шарф відповідного кольору. На шарф ще прикріплюю брошку. Ось і все — образ готовий. Одягаю пальто, шарф та шляпу і прямую на вулицю.




— І як сумʼяни реагують на створені Вами досить сміливі образи?
— По-різному. Мені 77 років. Але мій вік не заважає мені бути оригінальною та виглядати елегантно. Зазвичай, люди на вулиці підходять до мене і говорять компліменти. Я без шляпки на вулицю не вихожу. Сумʼяни це помітили і почали називати мене «Мадам Шляпка».
Авторські галстуки та модні покази
— Перебуваючи на пенсії, Ви створили ще й колекцію авторських галстуків. Розкажіть про це.
— Одного разу мені в голову прийшла ідея пошити до костюма доньки ще й галстук з оригінальним узором. Цей мій галстук одразу запамʼятався глядачам у залі під час виступу. Після цього чимало сумʼян до мене підходили і запитували, з чого зроблений цей галстук. Це мене надихнуло створити цілу серію жіночих ексклюзивних галстуків. На сьогодні я створила вже близько 50-ти оригінальних виробів.


— Чи намагаєтесь Ви презентувати сумʼянам свої вироби та створені модні образи?
— Так. Мене часто запрошують культурно-мистецькі установи міста Суми, де я проводжу презентації виробів, зроблених своїми руками. Також я постійно роблю покази створених мною модних образів для інших пенсіонерів. Під час цих показів я, як артистка на сцені, постійно переодягаюсь та перевтілююсь з одного образу в інший.
— Що дає Вам сили й натхнення працювати над новими образами?
— На показах я намагаюся довести іншим пенсіонерам, що і в пенсійному віці можна жити яскраво, можна яскраво одягатися та активно вести свою власну справу. Треба тільки мати бажання. Я бачу, що багатьом мої роботи подобаються. А моя справа теж людям цікава. Це надихає працювати далі. І, звичайно ж, мене надихає сам творчий процес. Адже коли створюєш виріб своїми руками, і бачиш гарний кінцевий результат, то серце радіє, а душа співає.