Учора до поліції Сумської області надійшло вісім повідомлень від громадян, які стали жертвами різноманітних шахрайських схем, включаючи фейкові оголошення в соціальних мережах та крадіжки коштів з банківських рахунків. За кожним фактом відкрито кримінальне провадження. Загальна сума втрачених коштів становить майже 400 тисяч гривень.
До поліції Сумської області надійшло вісім повідомлень від громадян, які стали жертвами різноманітних шахрайських схем, включаючи фейкові оголошення в соціальних мережах та крадіжки коштів з банківських рахунків. За кожним фактом відкрито кримінальне провадження. Загальна сума втрачених коштів становить майже 400 тисяч гривень.
У Сумах чоловік втратив 28 тисяч гривень, перерахувавши гроші за нібито ремонт автомобіля. Житель Охтирки переказав понад 128 тисяч гривень за неіснуючу доставку авто з Польщі. Ще один чоловік з Білопілля втратив 80 тисяч гривень, заплативши за автомобіль, після чого продавець зник. Неповнолітня з Конотопа стала жертвою шахрайства з "легким заробітком" у месенджері, внаслідок чого на її ім'я відкрили кредит на 20 тисяч гривень.
У Кролевці продавець дрона втратив 12 тисяч гривень, перейшовши за фішинговим посиланням, а інший житель цього ж міста перерахував 90 тисяч гривень за будматеріали, яких так і не отримав. Жителька Путивля повідомила про втрату 9300 гривень після спілкування з псевдобанком та надання конфіденційних даних. У Сумах чоловік втратив 28300 гривень, перейшовши за посиланням щодо "допомоги українцям".
Поліція закликає громадян бути пильними під час онлайн-фінансових операцій, не переходити за сумнівними посиланнями, не розголошувати банківські дані незнайомцям та ретельно перевіряти оголошення перед здійсненням оплати.