«Тримаємося за надію» — рідні полонених і зниклих безвісти вийшли на акцію в Сумах

У Сумах рідні захисників провели ходу та перформанс, щоб нагадати про долі військовополонених і зниклих безвісти.

У Сумах відбулася акція на підтримку полонених та зниклих безвісти. Рідні пройшли ходою та провели фотоперформанс, щоб нагадати: їхні близькі досі не вдома.

18 травня у центрі Сум відбулася акція на підтримку військовополонених та безвісти зниклих. Близько 200 людей зібралися біля Алеї памʼяті захисників і захисниць України. Після вшанування хвилиною мовчання загиблих у війні військовослужбовців, учасники пройшли ходою до фонтану «Садко».

«Не мовчіть — полон вбиває!» — скандували учасники.

Рідні та близькі військовополонених і безвісти зниклих організували фотоперформанс «Герої в клітці». Як пояснили організатори, це візуальне висловлення протесту проти обмеження свободи, тиску на особистість і байдужості суспільства.

Інна Кіш чекає на чоловіка Віктора з грудня 2022 року. Спочатку він вважався безвісти зниклим, але згодом жінка отримала звістку, що він у полоні:

«Є інформація, що він у полоні, але офіційного підтвердження немає. Повідомили, що він дуже схуд.

Хлопці, які залишаються у полоні, зневірені. Вони без інформації, не знають нічого про свої міста. Їм розповідають різне: що Суми в окупації, що Суми знищені, що такого міста вже не існує. Тому їм набагато важче. Ми хоча б знаємо, що відбуваються обміни, що ми їх шукаємо, що боремося за них — а вони не знають нічого.

Наш син дуже чекає тата. Учора знову спитав: «Мамочко, коли вже тато нарешті повернеться? Я його чекаю». Я кажу: «Тато сумує за тобою, і я роблю все можливе, щоб він скоріше повернувся. Але, на жаль, від нас мало що залежить».

Ми беремо участь у таких акціях, щоб говорити вголос і не мовчати. Ця клітка, яку ми сьогодні показали, — символ їхньої неволі. Полон — це не порятунок, це щоденне пекло. Ми повинні про це говорити, бо мовчання вбиває».

На акцію-нагадування прийшла також Наталія Сушко. Її чоловік зник безвісти 30 квітня 2025 року в Донецькій області.

Племінниця Сергія Міщенка тримала плакат: «Звільніть 36 бригаду 501 батальйону з полону». Її дядько вже понад три роки перебуває в полоні:

«Сергій Міщенко був взятий у полон 12 квітня 2022 року. 36-та бригада, 501-й батальйон морської піхоти. Про нього ми нічого не знаємо — ні листів, ні звісток. Стоїмо тут, щоб його нарешті повернули додому.

Сьогодні ми прийшли всією родиною — сестри, тітки, племінниці. Ми ходимо на кожну акцію — і в Києві, і в Дніпрі. Але досі жодної інформації», — говорить Ніна Міщенко, мати військовополоненого.

Брат Наталії Рукосоєвої — цивільний, перебуває в полоні ще з 28 березня 2022 року. Четвертий рік його сестра чекає на звістку. 

Людмила разом із рідними прийшла на підтримку свого сина, який зник у червні 2024 року на Донеччині:

"Ми стоїмо тут, щоб підтримати мого сина — Понирка Андрія, військового з 143-ї бригади. Він зник безвісти на Донецькому напрямку в червні 2024 року. Коли на «нулі» поранили наших бійців, Андрій разом із товаришем пішов, щоб вивезти їх з-під обстрілу. Але почався сильний артобстріл, у небі були дрони — і вони не повернулися.Ми дуже надіємося, що він живий. Тіла не знайдені. Командир казав, що запускали дрон, шукали, але нікого не виявили. Ми тримаємо зв’язок із мамою того хлопця, який пішов разом з Андрієм — їх було двоє, і той теж зник.Сьогодні ми прийшли всією родиною — я, його дружина, сестра й племінник. Часто з нами бувають і малі діти, але сьогодні не змогли. Ми завжди разом, підтримуємо одне одного і тримаємося за надію"

[GALLERY-661]

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: