
Багатодітна родина Наталії з Краснопілля, яка двічі втратила житло через війну, знайшла прихисток у модульному містечку на Сумщині. Спочатку їхній дім у рідному селищі був зруйнований російськими обстрілами, а згодом тимчасова квартира в Сумах постраждала від ракетного удару.
Нині Наталія разом із дев’ятьма дітьми мешкає в модульному містечку, облаштованому в Нижньосироватській громаді Сумської області. Це житло родина отримала в межах пілотного проєкту «Житловий простір», реалізованого за підтримки УВКБ ООН.
«Квартира, в якій ми облаштувалися в Сумах, на жаль, була пошкоджена під час ракетного удару. Нам запропонували поселитися у модульному будинку. Тут є все необхідне для життя, зручні умови для діток. У мене їх десятеро. Старший син, якому 19, живе й навчається окремо, а всі інші – зі мною. Дітям подобається, вже знайшли нових друзів. Біля будинку є город – будемо обробляти. Найважливіше – щоб було тихо і спокійно», – розповідає Наталія.
Модульне містечко складається з 10 утеплених будинків, кожен з яких має кілька кімнат, кухню, санвузол, меблі та побутову техніку, а також забезпечений електро- та водопостачанням. Загалом воно розраховане на понад 60 людей.
Усі будинки вже заселені. Тут знайшли прихисток десять родин із прикордонних громад Сумщини (Юнаківської, Білопільської, Хотінської, Миропільської) та переселенці з Донецької області.
Модульні містечка надають не просто тимчасове житло, а й шанс на стабільність та спокій для людей, які втекли від війни. Це особливо важливо для родин з дітьми, яким необхідно зростати в безпеці.
Робота над створенням нових житлових просторів на Сумщині триває, повідомили в Сумській ОВА.