Погодні підсумки червня на Сумщині: прохолодний місяць з дощами

Червень на Сумщині був дещо холоднішим за норму, з мінливою погодою, частими грозовими дощами, подекуди з градом та шквалами. Це було спричинено циклонами та атмосферними фронтами.

Червень на Сумщині був дещо холоднішим за норму, з мінливою погодою, частими грозовими дощами, подекуди з градом та шквалами. Це було спричинено циклонами та атмосферними фронтами.

Температура та опади

Середня місячна температура повітря становила +17°C...+18,5°C, що на 1°C нижче норми. На початку місяця температура піднімалася до +31°C...+34°C, зафіксовано 1-5 днів з температурою +30°C і вище. Мінімальна температура повітря опускалася до +8°C...+11°C, а на поверхні ґрунту до +7°C...+12°C.

Кількість опадів по області становила 60-80 мм (85-130% місячної норми), а на заході області – 120 мм (205% норми). За місяць було 9-13 днів з опадами від 1 мм і більше, з них 3-6 днів – з опадами від 5 мм і більше. Добовий максимум опадів склав 3-30 мм, у Конотопі – 62 мм.

Вітер був переважно помірний. Протягом 1-6 днів спостерігалося посилення вітру до 16-22 м/с, а у Глухові один день зафіксовано вітер 26 м/с.

Вплив на сільське господарство

У першій декаді червня переважала тепліша погода, що прискорило розвиток сільськогосподарських культур. Ранні хліби розвивалися з випередженням строків майже на тиждень.

Прохолодна погода з другої декади червня була задовільною для формування врожаю ранніх зернових та накопичення рослинної маси трав, але несприятливою для теплолюбних культур. Дощі ускладнювали сушку трав, сприяли поширенню грибкових захворювань та шкідників, спричиняли ріст бур’янів та інколи припиняли польові роботи, водночас підтримуючи вологість ґрунту.

Запаси продуктивної вологи в ґрунті станом на 28 червня під озимими, ранніми ярими, технічними та теплолюбними культурами були добрі та достатні: 25-30 мм в орному шарі та 90-155 мм в метровому. На півдні області на окремих полях метровий шар під озиминою та ранніми ярими був майже сухим.

Зерно озимих культур на всій території області досягло молочної стиглості, що відповідає середньому строку за 20-річний період (1986-2005). Стан посівів переважно добрий та задовільний.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: