
Сумська міська рада на сесії 5 червня ухвалила рішення про запровадження мораторію на перейменування топонімів у межах Сумської міської територіальної громади. Це рішення діятиме до завершення правового режиму воєнного стану.
Причини та мета мораторію
Мораторій є вимушеним кроком і став наслідком численних звернень від родин полеглих захисників та захисниць, командирів бойових підрозділів, а також звичайних громадян. Частина сум'ян просила не поспішати з перейменуваннями, інші висловлювали нерозуміння доцільності таких змін під час війни, особливо коли деякі вулиці пропонували перейменувати повторно.
"Питання вшанування Героїв у публічному просторі – не технічне, а глибоко емоційне й ціннісне. У цьому сенсі запроваджений мораторій – не крок назад. Це, радше, пауза з повагою. Пауза, яка дає шанс зберегти головне – гідність імен, за які заплачено життям", – наголосив секретар міської ради Артем Кобзар.
Виконання цього рішення покладено на Департамент забезпечення ресурсних платежів, координацію забезпечує заступник міського голови Римма Бикова. Мораторій охоплює всі елементи міського простору: вулиці, бульвари, майдани, площі, проспекти, провулки, проїзди та тупики.
Завершені перейменування та їхній вплив
Перед набуттям чинності мораторію було завершено два перейменування, процедури яких були ініційовані раніше та пройшли всі громадські обговорення:
- Вулиця Реміснича отримала назву вул. Віталія Терещенка.
- Вулиця Водна – назву вул. Дмитра Богачова.
Важливо зазначити, що оновлення назв вулиць в офіційних державних реєстрах відбувається автоматично. Це не зобов’язує мешканців обов’язково змінювати паспорт або правовстановлюючі документи (наприклад, документи на нерухомість, технічні паспорти, договори тощо). Зміна адреси можлива лише за бажанням власника при оновленні чи заміні документів з інших причин, повідомили в мерії Сум.