Завантаження ...

Як купити/продати житловий будинок та повернути аванс за оренду квартири

Купівля приватного будинку є відмінною інвестицією, оскільки житлова нерухомість в українських реаліях постійно зростає в ціні (це в першу чергу стосується новозбудованого житла).

В придбаному будинку може проживати сім’я, що складається з декількох поколінь прямих родичів (діти, батьки і дідусі/бабусі), окрім того, житловий будинок можна здавати в довготривалу оренду, отримуючи впродовж певного часу гарантований пасивний дохід. Перед тим, як купити будинок Україна варто чітко визначитися з його подальшим використанням та розміром сімейного бюджету, який буде спрямовано на його придбання. 

Визначаємо параметри майбутньої покупки

На вартість будівельної нерухомості (в тому числі житлового будинку) безпосередньо впливає декілька чинників, серед яких: загальна площа житлового приміщення, кількість поверхів та кімнат, район розташування тощо. Обираючи житловий будинок для купівлі необхідно враховувати:

  • співвідношення загальної вартості житлової забудови до загальної площі будинку. Окрім того, ціна будинку безпосередньо залежить від місця його розташування (в центральній частині міста вартість будинку з 2-3 кімнат може відповідати ціні двоповерхового особняка на окраїні чи за межами міста);
  • престижність розташування житлового будинку, наявність поряд з ним об’єктів соціальної інфраструктури та зручної транспортної розв’язки;
  • розмір прибудинкової земельної ділянки, на якій розташовано житловий будинок. Достатній розмір земельної ділянки дозволить в майбутньому облаштувати зручну стоянку для авто, розбити невеликий садок, встановити альтанку тощо.

Найперше, що треба зробити, щоб продати будинок? чи купити житлову нерухомість – оцінити його/її ринкову вартість за аналогією з відповідними об’явами на спеціалізованих порталах. Крім того, право на визначення ринкової вартості об’єктів мають ліцензовані експерти.

Деякі особливості оренди квартир

Будь-яка довготривала оренда квартир передбачає укладання відповідного договору найму житлового приміщення, в якому зазначається, в тому числі, розмір орендної плати та порядок її внесення. У більшості випадків власники квартир вимагають внесення авансових платежів за орендовану квартиру, розмір яких може відповідати одно чи двомісячному розміру орендної плати, визначеної в договорі.

У випадку дострокового розірвання договору оренди з ініціативи квартиронаймача, авансові платежі не повертаються, проте якщо власник приміщення вимагає його дострокового звільнення він зобов’язаний повернути аванс за оренду. Якщо господар приміщення відмовляє у поверненні отриманого авансу можна звертатися до суду, але тільки при умові заключення відповідного договору оренди квартири.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: