Видатні спортсмени Сумщини: легенда «Динамо», сестри олімпійські чемпіонки та призер чемпіонатів світу з біатлону

Історично так склалося, що Сумщина дуже багата на великих культурних та історичних діячів, творами яких досі насолоджуються українці. Саме тут народився Пантелеймон Куліш, Микола Хвильовий та Остап Вишня.

Історично так склалося, що Сумщина дуже багата на великих культурних та історичних діячів, творами яких досі насолоджуються українці. Саме тут народився Пантелеймон Куліш, Микола Хвильовий та Остап Вишня.

Однак Сумщина подарувала Україні велику спадщину не тільки в культурному секторі, але й в спорті. Саме в цьому краї народилися Олександр Куц та Михайло Фоменко. Проте, сьогодні ми сфокусуємо увагу на сучасниках, які прославляли нашу державу вже в епоху незалежності.

Олег Гусєв — футболіст київського «Динамо» та збірної України

Автор переможного голу у післяматчевій серії пенальті у ворота Швейцарії на історичному для України Мундіалі 2006 року народився у смт Степанівка, Сумської області. Свій футбольний шлях Олег Гусєв розпочав у сумській ДЮСШ у 1997 році. Цікаво, що майбутня зірка «Динамо» міг стати футзалістом: у 15 років він зіграв 1 матч у Вищій лізі за команду «Сумигаз».

Однак на початку нульових дебютував у Другій лізі України у складі клубу «Фрунзенець». Влітку 2002 року талановитим футболістом зацікавився київський «Арсенал» В’ячеслава Грозного і Гусєв переїхав до столиці. Олегу Анатольєвичу вистачило одного сезону у Вищій лізі, щоб вразити скаутів «Динамо» та отримати пропозицію від головного, на той час, клубу країни.

У складі «Біло-синіх» Олег Гусєв провів 15 років, зігравши 433 матчі, в яких забив 96 голів. Разом із киянами він 5 разів вигравав чемпіонат та Кубок України. З 2012 року був капітаном «Динамо». Переважно грав на флангах захисту та півзахисту.

В Олега Гусєва була феноменальна кар’єра у складі збірної України. Він зіграв у жовто-синій футболці 98 матчів і забив 13 голів.  

У 2018 році уродженець Степанівки вирішив повісити бутси на цвях та розпочати свій тренерський шлях. Спочатку він працював асистентом тренера у «Динамо U21», а згодом став помічником менеджера головної  команди киян.

Шанувальникам футболу Олег Гусєв запам’ятався своєю швидкістю та неймовірною працездатністю. Він і досі залишається вірним «Біло-синій» родині,  продовжуючи працювати асистентом головного тренера киян.

Валентина та Віта Семеренко — олімпійські чемпіонки з біатлону

Найвидатніші сестри українського спорту народилися у Краснопіллі Сумської області у 1986 році. Професійний шлях Валентини та Віти розпочався у 2008 році на чемпіонаті світу з біатлону в Естерсунді. Сестри Семеренко завжди докладали максимум зусиль на тренуваннях і були одними з найкращих у збірній. Дебютний чемпіонат світу виявився успішним саме для Віти, оскільки посіла 4-те місце у масовому старті і взяла срібло в естафеті.

Валентина здобула перший особистий подіум трохи пізніше, а саме в 2011 році у спринтерській гонці у Преск-Айлі. Ще через 2 роки вона здобула золоту медаль на етапі Кубка світу в Ансі.

Однак головний прорив у кар’єрі сестер Семеренко відбувся саме на Олімпіаді 2014 року. Експерти

Мостбет Україна та інших букмекерських компаній не вважали наших спортсменок фаворитками змагань, однак наша збірна змогла подарувати вболівальникам одразу кілька гучних сенсацій.

Безумовно, головна подія тієї Олімпіади — це золоті медалі жіночої збірної України з біатлону в естафеті. До складу нашої команди входили: Юлія Джима, Віта Семеренко, Валентина Семеренко та Олена Підгрушна. Це був тріумф всього українського спорту та неймовірне досягнення для нашої країни.

Однак на цьому приємні сенсації не завершилися, оскільки Віта Семеренко також здобула бронзову медаль Олімпіади 2014 року в спринті. Сестри Семеренко багаторазові медалістки чемпіонатів світу та Європи. Віта та Валентина назавжди вписали свої імена в історію українського біатлону.

Андрій Дериземля — чемпіон Європи та бронзовий призер чемпіонату Світу з біатлону

Один з найбільш успішних українських біатлоністів народився у селищі Жовтневе на Сумщині. Андрій Дериземля почав займатися спортом у 11 років. Одним з перших його тренерів був Микола Зоц, з яким Дериземля співпрацював майже до завершення професійної кар’єри.

На своєму дебютному Кубку світу у 1996-1997 рр Андрій визначних результатів не продемонстрував, однак продовжував наполегливо працювати та прогресувати. Перші серйозні успіхи у кар’єрі чекали спортсмена через декілька сезонів. Дериземмля здобув бронзову нагороду на етапі Кубка світу в Холменколені у 1999 році.

Вже на початку 2000-х Андрій вважався одним із лідерів чоловічої збірної з біатлону і саме в такому статусі спортсмен відправився на перші в своїй кар’єрі Олімпійські ігри в Солт-Лейк-Сіті. Однак розкрити свій потенціал на цьому турнірі амбітному спортсмену не вдалося. Тому Андрій продовжував, зціпивши зуби, працювати.

У 2007 році Дериземля сенсаційно завоював бронзову нагороду на Чемпіонаті світу, а за підсумками сезону потрапив до топ-30 найкращих біатлоністів планети. Саме в цей період починається розквіт кар’єри спортсмена.

Протягом 2000-х років Андрію вдалося посісти призові місця на Чемпіонатах Європи, як в індивідуальних, так і в командних змаганнях.

У 2010 році Дериземля знову їде на Олімпіаду і показує історичний для українського біатлону результат. У Ванкувері Андрію вдалося фінішувати на 5 місці у спринті на 10 км. На той час це був найвищий результат в історії України.

Аналізуючи кар’єру Андрія Дериземлі варто також відзначити, що він досяг певного успіху у літньому біатлоні. У 2003 році йому вдалося завоювати звання чемпіона світу на турнірі у Монако.

Андрій Дериземля гідно представляв честь України на міжнародних змаганнях і вкотре підтвердив, що саме Сумщина є кузнею талантів у біатлоні.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: