Завантаження ...

Якою крупою не можна посівати на Старий Новий рік

Якою крупою не можна посівати на Старий Новий рік фото

Святкування Старого нового року 14 січня пов'язано з традиціями і обрядами, найцікавішими з яких є посівання, або засівання. Чому посівати треба саме в цей день, хто може брати участь в посіванні, і якою крупою це правильно робити - в матеріалі Styler далі.

Коли треба йти посівати, і кому дозволяється

За давньою традицією ходити посівати треба рано-вранці, найкраще - до світанку або зі сходом сонця. Перший посівальник в оселі отримував найщедріші подарунки і частування.

Вважається, що поріг дому в новому році першим має переступити особа чоловічої статі, тому посівати ходять хлопчики чи парубки.

Посівання треба закінчити до обіду, а ввечері вже не посівають. На порозі оселі співають пісні з побажаннями щасливого нового року, достатку, врожаю, миру і щастя в ньому.

Не пустити ж посівальщиків в дім - до біди і злиднів, тому треба ще до світанку відчиняти хвіртки і готувати частування.

Яке зерно підходить для виконання обряду, а яке - ні

Посівати можна злаковими: житом, ячменем, пшеницею, вівсом. Зерно, яким посівають будинок, вважається його оберегом і прибирати його до заходу сонця не можна.

Головне, що зерно для посівання має бути цільним: пшенична крупа чи пластівці "Геркулес" для цього не годяться.

Не можна посівати круглим зерном: горохом, пшоном, просом, сочевицею тощо. Вважається, що це приверне в дім горе і сльози.

Також існує переконання, що засівати не можна голими руками - лише в теплих рукавицях.

А за посівалки не бажано платити грошима - інакше сам весь рік на бобах посидиш (тобто без грошей). Посівальників слід винагородити солодощами чи іншими смаколиками.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: