Завантаження ...

Мені телефонують стосовно кредиту іншої людини. Що робити?

101.jpg

Як позбутися нав'язливих дзвінків

Як позбутися нав'язливих дзвінків

Не обов'язково брати кредит, аби вам почали часто телефонувати та вимагати зробити все, щоб його закрити. З різних причин люди, яких ви можете навіть не знати, вказують ваші контактні дані в якості «довіреної особи» при оформленні кредитів, а частіше — так званих «мікрокредитів». Як бути, якщо вам телефонують з вимогою посприяти поверненню коштів, а ви навіть не знайомі з людиною — розповідаємо в цьому тексті.

1. Перевірте свою кредитну історію

У випадку, якщо вам телефонують із вимогою повернути кредит, оформлений на ваше ім'я, варто перевірити, чи відповідає ця інформація дійсності. Зробити це можна на сайті Українського бюро кредитних історій безкоштовно один раз на рік. В разі виявлення оформлених кредитів без вашого відома, вам обов'язково потрібно звернутися до кредитної установи та правоохоронних органів з відповідною заявою.

Якщо ж телефонні дзвінки та SMS здійснюються з вимогою сприяти поверненню кредиту, який оформила інша людина, переходьте до наступного пункту.

2. Визначіть компанію, яка телефонує

Найчастіше компанії, що влаштовують «телефонний терор», так чи інакше озвучують власну назву — раптом ви дійсно причетні до допомоги в оформленні кредиту і захочете його повернути. Також компанії можуть надсилати SMS-повідомлення з назвою своєї установи — усе ця інформація знадобиться вам, аби знайти офіційні контакти.

3. Знайдіть сайт компанії

Зробити це нескладно будь-яким пошуковим сервісом. Якщо пощастить, на сайті можна знайти інструкцію для так званої «відмови від співпраці», але здебільшого такі документи приховані від відвідувачів сайту. Тож ми шукатимемо контактний e-mail, на який згодом надішлемо підписану заяву.

4. Складіть заяву на відмову від співпраці

Основною причиною, з якої ви опинилися під шквалом телефонних дзвінків, є факт зазначення вас у якості довіреної особи (поручителя) при оформленні кредиту. Використання вашого номеру телефону, домашньої адреси чи інших особистих даних є порушенням Закону України «Про захист персональних даних». Але компанії, які зокрема видають кредити онлайн, не займаються перевіркою цих даних. Вони розраховують стягнути кошти якщо не з боржника, то з поручителя.

Заява про відкликання згоди на взаємодії повинна містити:

  • назву компанії, до якої оформлене звернення
  • прізвище, ім'я, по-батькові громадянина, який звертається
  • його адреса проживання, і контактні дані: телефон та e-mail

У заяві варто зазначити наступне:

Користуючись правом громадянина, наданим Конституцією України та Законом “Про звернення громадян”, прошу вас відкликати згоду на взаємодію з компанією за моїми контактними даними (номером телефону *** ** ** ***) у зв’язку з тим, що мені невідома особа ********* ********* ***********, стосовно якої я отримую дзвінки з вимогою повідомити їй інформацію про кредит.

Для вашої зручності ми сформували зразок заяви в онлайн-документі. Заяву варто роздрукувати та підписати, або здійснити підписування будь-яким іншим зручним методом. Документ потрібно надіслати на контактну електронну скриньку.

Відповідь має надійти на вказану в документі електронну пошту.

 

Зразок відповіді компанії

Сподіваємося, ця інструкція допоможе вам позбутися проблем, які створили шахраї або інші люди, що володіють вашими даними. У разі відмови кредиторської установи у вирішенні вашої проблеми, зверніться за роз'ясненням до центру підтримки компанії, якщо такий є, або ж подайте відповідну заяву до правоохоронних органів з описом ситуації, що склалася.