Від 19 грудня 2021 року кожен вакцинований українець, який має зелений сертифікат та додаток «Дія», може отримати тисячу гривень за програмою Президента України, ініційованою задля підтримки бізнесу, що постраждав у часи пандемії. Цукр пояснює, як отримати гроші та де їх можна витрати у Сумах
Від 19 грудня 2021 року кожен вакцинований українець, який має зелений сертифікат та додаток «Дія», може отримати тисячу гривень за програмою Президента України, ініційованою задля підтримки бізнесу, що постраждав у часи пандемії. Цукр пояснює, як отримати гроші та де їх можна витрати у Сумах
Як отримати гроші
Аби отримати тисячу за вакцинацію, ви маєте:
- отримати дві дози вакцини;
- активувати сертифікат про вакцинацію у застосунку «Дія»;
- оформити спеціальну банківську картку «єПідтримка».
Оформити цю картку можна як онлайн, так і офлайн, в одному з відділень банків-партнерів: А-банк, Альфа-банк, Монобанк, Приватбанк, Укргазбанк, Ощадбанк.
Важливо:
- Гроші знаходитимуться на спеціальній картці протягом чотирьох місяців. Якщо за цей час ви їх не витратите — рахунок анулюється й вони повернуться державі.
- Розрахуватися за будь-які послуги ви зможете лише за допомогою віртуальної картки: перевірте, чи підтримує телефон безконтактні платежі.
Тисяча на кіно й театри
Ви можете придбати квиток на сеанс у «Планеті кіно» чи в кінотеатрі «Дружба». До того ж, якщо гроші за вакцинацію надійшли вам на картку Monobank, ви маєте можливість скористатися акційною пропозицією від «Планеті кіно»: «Чотири сертифікати в кіношку по 250 гривень — кожен з них можна застосувати як знижку на один чек, в якому може бути кілька квитків на один сеанс. На додачу — чотири промокоди на попкорн будь-якого смаку та розміру з тих, що є у наявності у кіномаркеті та попкорн барі».
Якщо похід в кіно — вже звична традиція, й хочеться чогось іншого — можна відвідати Національний театр імені Щепкіна чи Обласний театр для дітей та юнацтва. Ви можете розрахуватися карткою єПідтримка на касах театрів, адже там вже налаштовано систему безконтактних платежів.
Відвідати музей та купити книгу
Якщо ви давно говорили собі «Треба сходити глянути, що там у музеї!» — маєте ідеальну можливість відвідати різдвяний захід чи насолодитися мистецькою експозицією. Сумський краєзнавчий музей вже запровадив систему безконтактних платежів, а художній музей планує зробити це на початку січня.
Для любителів провести зимовий вечір за книгою та чашкою кави також є хороші новини: усі книгарні міста — серед яких «Буква», «Клуб сімейного дозвілля», «Книголюб», «Книгарня Є» та інші — пропонують придбати літературу й інші дрібнички, заплативши грошима від міністерства економіки.
Абонемент до тренажерної зали
Продовжити собі абонемент у спортклубі, подарувати другові сертифікат на три місяці занять чи спробувати новий вид фітнесу. Тисячу за вакцинацію можна витратити у спортивних комплексах на кшталт «B-TONE», «Iron House», «BAZA GYM», «Віртус», «MAXIMA», «Аякс» та інших.
Купити квиток на потяг і виграти подарунок
Витрачайте тисячу не лише у межах міста, а й купуючи квитки до будь-яких куточків України. Зробити це можна у касах Укрзалізниці, на офіційному сайті та в чат-боті АТ «Укрзалізниця».
На офіційному сайті Укрзалізниці повідомляють: «Між пасажирами, які придбали квитки онлайн, АТ «Укрзалізниця» з партнерами розігруватимуть призи. Крім того, купуючи один квиток на поїзд, пасажир отримує квиток в онлайн-кінотеатр та онлайн-бібліотеку».
Концерти, стендапи й дитячі вистави
Ви можете придбати квиток на концерт улюбленого гурту чи інтерактивну дитячу виставу до Нового року. Переглянути, які концерти й події відбуватимуться у Сумах найближчі чотири місяці, можна на сайті «KARABAS».
Придбати ліки
13 грудня Президент України Володимир Зеленський заявив, що з січня 2022 року, крім усіх зазначених послуг, на «вакциновану тисячу» можна буде придбати ліки. Єдина умова — вам має виповнитися 60 років.
На що українці витрачають «ковідні гроші»
Співзасновник Monobank Олег Гороховський у своєму телеграм-каналі говорить про те, що з 1,5 мільярда виплат витрачено наразі 1,7 мільйона.
Найпопулярнішими сферами виявилися книжкові магазини — 43,60%, кінотеатри — 26,32% та квитки на потяг — 13,11%
Найменше витрачають на авіаквитки в межах України — 0,38%, музеї — 0,49%, концерти — 2,51% та спортзали — 5,20%.