Нещодавно компанія SpaceX втратила супутники через сонячні бурі. Тим часом NASA за останні роки запустило ряд місій, щоб передбачати поведінку нашої зірки. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Engadget.
Нещодавно компанія SpaceX втратила супутники через сонячні бурі. Тим часом NASA за останні роки запустило ряд місій, щоб передбачати поведінку нашої зірки. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Engadget.
Згідно із заявою SpaceX, сонячні бурі викликають нагрівання атмосфери, а також збільшують її щільність.
Під час недавнього інциденту, Starlink перевела супутники в безпечний режим, щоб уникнути поломок серед апаратів. Однак, 40 супутників так і не вийшли з нього. Очікується, що швидше за все вони впадуть і згорять в атмосфері Землі.
Національне управління океанічних і атмосферних досліджень визначає геомагнітні бурі, як порушення магнітосфери Землі, яке виникає під час ефективного обміну енергією сонячного вітру з середовищем навколо нашої планети.
Більш того, зміни в структурі щільності іоносфери Землі можуть привести до порушень і блокування високочастотного радіо або ж надвисокочастотних супутникових передач. GPS-навігації так само можуть бути пошкоджені різними збоями.
"У гіршому випадку сонячна буря може мати економічні наслідки, аналогічні урагану 5-ї категорії або цунамі", - заявив доктор Стен Оденвальд з Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА.
За словами Оденвальда, у світі існує більше 900 супутників, відновлення яких обійдеться від 170 до 230 млрд доларів.
Як NASA бореться з магнітними бурями?
У 2006 році NASA запустило місію STEREO. В рамках неї обсерваторії вимірювали потік енергії, а також речовини від Сонця до Землі.
Сьогодні ж управління працює над ще двома місіями, а саме: Multi-slit Solar Explorer (MUSE) і HelioSwarm.
"MUSE і HelioSwarm нададуть нове і більш глибоке розуміння сонячної атмосфери й космічної погоди", - заявив Томас Зурбухен, заступник адміністратора з науки в НАСА.
Зурбухен додав, що місії допоможуть розширити можливості інших геліофізичних місій управління і забезпечать вчених новим підходом до розуміння Сонця.