США передали Україні реактивні системи залпового вогню HIMARS у червні минулого року, і з того часу ЗСУ не втратили жодної з них. Про це заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила на своєму телегарам-каналі, передає Цензор.НЕТ.
"Наші вітання з Independence Day американському народу! Дякуємо за незмінну підтримку, яка допомагає нам виборювати нашу свободу, знищувати ворога та захищати спільні цінності", - пише вона.
HIMARS Маляр називає одним із найпотужніших проявів підтримки, наданої Штатами Україні.
"Злякавшись та відчувши перші величезні втрати, окупанти почали полювання на HIMARS'и. Але так до сих пір нікого й не впіймали. Завдяки максимальній швидкості 85 км/год HIMARS здатна розгорнутися, відстрілятися та покинути позицію менш ніж за 1 хв. Це дає змогу застосовувати її для тактики shoot-and-scoot (стріляй-та-тікай), що значно зменшує шанси бути виявленим та враженим ворогом", - зауважила Маляр.
Також вона нагадала про відомі випадки застосування цих систем: знищення російської бази в селі Праві Саги, що поблизу Олешок Херсонської області, та високоточний удар 1 січня 2023 року по будівлі професійно-технічного училища в місті Макіївка, коли, за різними даними, загинули від пів сотні до 600 мобілізованих росіян.
"Для українські військових "Хаймарси" стали реальною зброєю перемоги. Адже "Одна ракета - одна знищена ціль" це недосяжний результат для застарілих радянських аналогів", - наголосила Маляр.
M142 HIMARS, розроблена в кінці 90-х у США. У своєму арсеналі HIMARS має чималу кількість різних боєприпасів: від звичайних некерованих до високоточних балістичних ракет з GPS-навігацією. Боєприпаси та дальність їх ураження: MLRS — 45 км, GMLRS — 70 км, ER GMLRS — 150 км, ATACMS — 300 км, експериментальна ракета PrSM — 499 км.