Завантаження ...

Дружини російських мобілізованих вийшли на перший мітинг у Москві

Дружини російських мобілізованих вийшли на перший мітинг у Москві фото

Дружини російських солдатів 7 листопада вийшли на перший публічний вуличний протест у Москві після вторгнення в Україну. Протестувальники зібралися на центральній Театральній площі та розгорнули транспаранти з вимогою відвести своїх чоловіків від лінії фронту.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у Twitter.

Як наголошується у зведенні, з лютого 2022 року в соціальних мережах щодня з'являються приклади того, як російські дружини та матері подають онлайн-звернення з протестом проти умов служби своїх близьких.

Проте, за даними британської розвідки, драконівське законодавство Росії досі не дозволяло родичам військовослужбовців об'єднатись у впливову лобістську силу, як це зробили матері солдатів під час радянсько-афганської війни 1980-х років.

"Поліція розігнала акцію протесту на Театральній площі за лічені хвилини. Однак вимога протестуючих примітна. Очевидно, що нескінченно розтягнуте бойове розгортання особового складу без ротації все частіше сприймається як нераціональне як самими військовослужбовцями, так і їхніми родичами", - зауважують у Міноборони Британії.


 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: