Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відреагував на новий законопроєкт щодо мобілізації. Він зауважив, що жодних подань Генштаб та ЗСУ до Кабміну чи Верховної Ради не робили.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву Залужного в ефірі телемарафону.
"Перше з чого я хотів би почати, то це про формулювання самого питання. Жодних там подань, будь-яких законопроектів ЗСУ або Генштаб не робили на Кабінет міністрів і не можуть робити", - заявив Залужний.
Головком пояснив, що Збройні сили України та Генеральний штаб позбавлені такої ініціативи.
"Разом з тим ЗСУ працювали безпосередньо із суб'єктом законодавчої ініціативи Міністерства оборони, який формує державну політику в області оборони. Відповідно й у складі робочих груп працювали й наші фахівці, які у цій роботі слідкували перш за все за тим, щоб не порушувалися механізми, які застосовуються у військовому управлінні, безпосередньо бойовими діями. Щоб на законодавчому рівні не було прийнято тих чи інших моментів, які могли б завадити діяльності військового командування", - пояснив Залужний.
Він зазначив, що в такій робочій групі здійснювалася робота, а Міноборони, як допускає головком, вже подавало ці законодавчі ініціативи безпосередньо до Кабміну.
"Ми, як Збройні сили України, формуємо запити на боєприпаси, на озброєння, техніки, людей. Ми проводимо формування запитів на ресурс. В тому числі і здійснюємо планування на наступний рік. І вже показуємо орієнтовні цифри, які нам необхідні будуть для виконання завдань у наступному році. Всі ці пропозиції ми подаємо до Міноборони, де вже далі вирішують яким чином ці потреби забезпечити", - акцентував Залужний.
Головком акцентував, що позиція Генштабу дуже проста: необхідні снаряди, зброя та люди.
Залужний заявив, що придатність до служби вирішує військово-лікарська комісія, а не інвалідність.
"Я вважаю, що на сьогодні оперування ступенем інвалідності 1 групи, 2 групи зараз не є актуальним. Тому що вирішує придатність до військової служби не інвалідність, яку має людина, а військово-лікарська комісія, яка визначає, чи придатна людина до військової служби або не придатна", - вважає головком.
Головнокомандувач виступає за те, щоб залишити два поняття - це придатний до військової служби або не придатний.