Українців запрошують долучитися до створення Плану заходів із безбар’єрності

Триває  громадське обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки, над яким працює Кабінет Міністрів України.

Триває  громадське обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки, над яким працює Кабінет Міністрів України.

Громадяни, профільні громадські організації та експерти долучаються до обговорення, щоб покращити порядок денний політики безбарʼєрності для маломобільних груп населення, осіб з інвалідністю, захисників та захисниць, ветеранів та ветеранок, людей старшого віку, молоді, жінок, батьків, які виховують маленьких дітей, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я. 

Зробити свій внесок до вдосконалення плану може кожен: запропонувавши конкретні ідеї, ініціативи, завдання тощо. 

Робота над Планом заходів на 2025-2026 роки розпочалася у липні цього року, основні її етапи:

  • Провели шість публічних консультацій, у яких взяли участь всі охочі  — загалом понад 600 учасників та учасниць

  • До роботи приєдналися понад 250 експертів та працювали разом над пропозиціями відповідно до свого професійного досвіду в групах за напрямами: фізична, економічна, цифрова, інформаційна, освітня та суспільно-громадянська безбар’єрність

  • Експертні групи отримали та проаналізували понад тисячу пропозицій, що надходили від центральних органів виконавчої влади, обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, міжнародних партнерів, експертів та експерток, а також небайдужих громадян. Пропозиції також приймалися через форму на сайті Міністерства розвитку громад та територій

  • Експертні групи запропонували та деталізували понад 800 заходів до 111 визначених завдань, кожне з яких спрямоване на подолання певних бар’єрів, що існують у суспільстві.

У процесі роботи експертні команди також осучаснили Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року. Адже документи, які задають напрямок руху усій країні, мають відповідати реальним потребам людей та тим викликам, з якими стикнулося суспільство під час повномасштабної війни.

Наразі робота ще триває — можна залишити свої пропозиції до 22 листопада. Їх розглянуть профільні державні органи. Документи оприлюднено на сайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Зазначимо, що у межах стратегії безбар’єрності МОЗ впроваджує флагманський проєкт «Розвиток системи реабілітаційної допомоги», покликаний зробити якісну реабілітацію у сфері охорони здоровʼя доступною у кожній громаді та безоплатною для пацієнта

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: