Завантаження ...

Сучасний сміттєпереробний завод сумчанам тільки сниться

Місцеві чиновники відповіли на електронну петицію сумчан, а саме, чому містянам чекати не дочекатися сучасного сміттєпереробного заводу.



Місцеві чиновники відповіли на електронну петицію сумчан, а саме, чому містянам чекати не дочекатися сучасного сміттєпереробного заводу.

Нагадаємо, автор петиції Володимир Шевченко писав: "Екологічний стан у Сумах жахливий - сміття погано вивозиться, обслуговуючи компаніїї погано надають послуги з вивезення сміття, на нарадах при Сумській міській раді обслуговуючі компанії постійно скаржаться на те, що немає куди вивозити сміття... Найближчі до м. сум сміттєзвалища вже давно переповнені, що завдає страшної біди екології м. Суми та всьому Сумському району.

Нехтування вказаної проблеми найближчими роками може призвести до трагедії, що нещодавно сталося у Львівській області. Для уникнення можливого займання вогнища на не забруднення прилеглої до м. Суми територій і навколишнього середовища, необіхно створити сміттєпереробний завод. Завдяки сміттєпереробному заводу можна буде використовувати вторинну сировину для опалення котелень міста Суми, а також будуть створенні нові робочі місця для жителів нашого рідного міста".

Його підтримали більше 260 сумчан.

На це чиновники відповіли: "З електронної петиції вбачається, що мешканці бажають щоб у місті був побудований сміттєпереробний завод, який мав би вирішити проблему забруднення прилеглої до м. Суми території, використання вторинної сировини для опалення котелень міста та створення нових робочих місць.

Питання, порушене в електронній петиції важливе, але на сьогоднішній день сміттєпереробна галузь в Україні знаходиться на етапі становлення. Законодавча та нормативна база не дозволяє заводам отримувати гроші за переробку сміття, тарифи на захоронення побутових відходів в Україні низькі, відсутні тарифи на переробку, неготовність населення платити більше за утилізацію та й сума, яку економічно вигідно було б отримувати заводам за переробку відходів, зазвичай перевищує номінальну вартість захоронення. Раніше повноваження встановлювати тарифи на переробку сміття були у Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг. Але НКРЕКУ могла встановлювати тарифи тільки тим, чию діяльність ліцензує. Переробку сміття не ліцензували, зараз зробили навпаки: НКРЕКУ ліцензує, але не має права встановлювати тариф.

Крім того, на сьогоднішній день в Україні сміттєпереробні заводи є дорогими проектами, орієнтовна вартість будівництва сягає від 55 мільйонів євро. А їх окупність залежить знову ж таки від тарифів на переробку відходів, а також від коштів, які вони можуть виручити від продажу виготовленого альтернативного палива.

Беручі до уваги викладене, зазначаємо, що потенційні інвестори поки що вивчають загальні можливості вкладення коштів в українську сміттєпереробну систему та чекають законодавчих та нормативних змін, бо важливі питання є недоопрацьованими:

- відсутній механізм повернення інвестицій;
- необхідне залучення недержавних інвестицій та інших позабюджетних джерел фінансування у сферу поводження з відходами;
- створення відповідної законодавчої та нормативної бази для правового регулювання відносин щодо діяльності у сфері поводження з відходами;
- створення умов для реалізації роздільного збирання побутових відходів шляхом запровадження соціально-економічних механізмів, спрямованих на заохочення утворювачів цих відходів до їх роздільного збирання.

Таким чином, з наведеного вбачається, що виконавчим органом ради – департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради розглянуто в установленому порядку вказану електронну петицію, але у 2018 році відсутня можливість виконання вищевказаних робіт за кошти міського бюджету".

З повним текстом відповіді можна ознайомитися тут.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: