Завантаження ...

У День пам’яті Чорнобильської трагедії керівники Сумщини вшанували постраждалих від смертоносного атому

Тридцять четверта річниця від дня аварії на Чорнобильській АЕС пройшла тихо, без мітингів, у зв’язку з карантинними обмеженнями.



Тридцять четверта річниця від дня аварії на Чорнобильській АЕС пройшла тихо, без мітингів, у зв’язку з карантинними обмеженнями. Утім, із самого ранку 26 квітня, керівники області та міста прийшли до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля» в Сумах, аби вшанувати тих, хто загинув від страшної техногенної катастрофи минулого століття.

Голова обласної ради Володимир Токар, голова Сумської ОДА Роман Грищенко та сумський міський голова Олександр Лисенко схилили голови у хвилині мовчання перед світлою пам’яттю ліквідаторів і поклали корзини з квітами до підніжжя пам’ятника.

«Ми шануємо пам’ять тих людей, які загинули від підступного атому, і дбаємо про тих, хто сьогодні потребує уваги і допомоги, - сказав голова обласної ради Володимир Токар. – В області діють програми, направлені на соціальний захист чорнобильців, на реалізацію яких депутати виділили понад 22 млн грн. Ми зміцнюємо матеріально-технічну базу диспансеру радіаційного захисту, 4 млн грн направили на пільгове медичне обслуговування постраждалих від аварії на ЧАЕС. Від імені депутатського корпусу обласної ради я дякую усім тим, хто 34 роки тому пожертвував собою заради життя інших».

Довідково: Нині на Сумщині проживає понад 12 тисяч ліквідаторів аварії на ЧАЕС та людей, які постраждали від неї. З них 1911 мають інвалідність, пов’язану з наслідками аварії на ЧАЕС. 6416 – учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 4049 потерпілих від Чорнобильської катастрофи, 1605 дітей-«чорнобильців» та 39 осіб – із числа учасників інших ядерних аварій, випробувань, військових навчань із застосування ядерної зброї.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: