Завантаження ...

У Тростянці дві могили військових ЗСУ зазнали нападкам вандалів

У Тростянці дві могили військових ЗСУ зазнали нападкам вандалів фото

Минулої суботньої ночі на центральному кладовищі Тростянця Сумської області невідомі надругались над могилами двох бійців ЗСУ, які загинули у боротьбі з загарбницькою армією рф, що вже понад рік веде війну проти України.

Нападок зазнали могили Дмитра Євдокимова, який загинув у ході російського вторгнення в Україну в 2022 році та Нікіти Могилки, якого росіяни вбили 4 лютого 2023 року на Донеччині під час виконання бойового завдання. У першого на могилі був зірваний національний прапор України, а у другого з надгробка викрали прапор військової бригади «Чорні Запорожці», де служив захисник.

У Тростянці свято бережуть пам'ять про захисників, які полягли на війні, яку росія вже понад рік веде проти України. Однак останні події показали, що серед жителів нашої громади є такі, які не просто не поважають подвиг захисників, а й вдаються до понівечення місць їх поховання.

Ми живемо неподалік кладовища і до могили сина ходимо часто, - розповів Володимир Євдокимов - батько загиблого Дмитра. - Ввечері в п`ятницю, коли ми приходили з дружиною, все було на місці. Ніяких підозрілих людей. А зранку десь о 8-й у суботу прийшли і побачили – кругом натоптано, прапор з древком на землі в багнюці. На іншій могилі древко взагалі було без прапора. Ми були шоковані. Наша дитина на таке не заслуговує.

Родина Євдокимових відразу ж звернулася до правоохоронців. Слідчо-оперативна група поліції провела обстеження місць, де були вчинені неправомірні дії, зробила обходи прилеглих до кладовища територій, заактувала місця скоєння актів вандалізму.

Буквально днем раніше на кладовищі, в цьому ж ряду померлих, поховали ще одного полеглого на війні - підполковника ЗСУ Сергія Тарана. Доглядачка кладовищем розповіла, що ввечері після похорон вона робила обхід і нічого підозрілого не бачила. А від скоєного вночі просто шокована.

На таке могли вдатися тільки нелюди, - говорить жінка.

Нинішня дощова погода певною мірою допомогла із визначенням підозрюваних - по відбиткам їхнього взуття на плитах сусідніх могил. По розмірам були вони більше схожі на підліткові, ніж на дорослі. І було видно кілька різних таких слідів. Тобто, на цьому місці злодіяло не менше трьох людей. За інформацією одного з правоохоронців, таку ж кількість молодиків бачили пізно ввечері напередодні скоєння акту вандалізму на кладовищі. Вся група була «навеселе», гучно розмовляла, сміялися.

Варто сказати, що наруга над могилами захисників Вітчизни на тростянецьких кладовищах – явище не поодиноке. Найжахливіший трапився влітку п`ять років тому, коли зловмисники облили жовтою фарбою три обеліски учасникам АТО, встановлених на центральному кладовищі. Тоді в поліції надзвичайну подію кваліфікували, як «Наруга над могилою», відкрили кримінальне провадження. Але нікого так і не знайшли.

І ось новий не менш кричущий випадок. В приватній бесіді з приводу того, що сталося з могилою сина, батько загиблого Євдокимова не приховує свого обурення щодо організації охорони на кладовищах. Очільники міської влади на чолі з мером дуже гарно піаряться на смертях тростянчан, виступаючи з палкими промовами, але не можуть забезпечити ні відеоспостереження, ні роботу сторожів.

Можна додати, що скоєні злочини підпадають під ч. 2 ст. 297 (Наруга над могилою, вчинена за попередньою змовою групою осіб) та ч.1 ст. 338 (Наруга над державними символами) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк від чотирьох до п’яти років або позбавлення волі від чотирьох до семи років.

Розслідування у справі триває, пише Тиждень.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: