Завантаження ...

На Сумщині підбили погодні підсумки листопада

На Сумщині підбили погодні підсумки листопада фото

В листопаді на Сумщині спостерігалась нестійка погода.

В першій половині місяця переважала тепліша звичайної погода, проходили дощі, спостерігались тумани. Погода другої половини листопада формувалась під впливом циклонів та їх атмосферних фронтів. Відбулось зниження температурного режиму, проходили опади у вигляді дощу, снігу та мокрого снігу, в окремі дні значні, з утворенням снігового покриву, спостерігалося посилення вітру 15-22 м/с, хуртовини.

Вдень 26 та протягом доби 27 листопада під впливом південного циклону на Сумщині спостерігалися складні погодні умови: пройшли значні опади у вигляді снігу, мокрого снігу та дощу, спостерігалося посилення вітру 15-20 м/с, хуртовини (1-й рівень небезпечності, жовтий). Відбулося утворення снігового покриву висотою 20-27 см, на півдні та сході області 2-3 см.

14-17 листопада відбувся перехід середньої добової температури повітря через 5° у бік зниження (завершення вегетації рослин), що майже на три тижні пізніше звичайного строку.

18-19 листопада відбувся перехід середньої добової температури повітря через 0° у бік зниження (початок метеорологічної зими), що в межах звичайного строку.

Середня місячна температура повітря становила 2-4° тепла, що на 1,5-2° вище за норму.

Максимальна температура підвищувалась наприкінці першої декади до 14-17°, поверхня ґрунту прогрівалась до 15-19°.

Мінімальна температура повітря наприкінці місяця знижувалась до 7-10° морозу.

Опадів за місяць випало 78-123 мм, що складає 210-300% від місячної норми. Така кількість опадів в листопаді в південній половині області зареєстрована вдруге після 1980 року, в північній половині області - вперше. За місяць зареєстровано 14-19 днів з опадами в 1 мм, в тому числі 5-10 днів з опадами в 5 мм і більше. Добовий максимум опадів дорівнював 15-20 мм.

Висота снігового покриву на переважній території області на кінець листопада сягала 9-20 см, на півдні та сході сніговий покрив практично був відсутній.

Глибина промерзання ґрунту на кінець місяця на переважній території області дорівнювала 1-7 см при нормі 10-17 см.

Вітер переважав помірний. Лише протягом 2-4 днів спостерігалось посилення його 15-22 м/с, повідомляє Сумський обласний гідрометцентр.


 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: