Постійне зростання цін – бентежить не одного сум’янина, а економіка під час війни і доволі низькі зарплати часто змушують нас чимось нехтувати. Від щоденних покупок до глобальних закупів, ріст цін на продукти можна відчути на різних рівнях. Тож, чи вистачає нашим містянам на усі їх «побажанки» та продукти з нинішніми зарплатнями? Читайте далі у матеріалі.
Журналісти MISTOSUMY.com вирішили провести опитування сум’ян та запитати, чи вистачає їм на життя зі зростанням цін на продукти? Чи не нехтують вони чимось заради того, щоб прогодувати себе? Давайте дізнаємося.
- Чи помітили ви здорожчання цін?
- На що саме, на які продукти?
- Чи обмежуєте свої покупки якось у звʼязку зі здорожчанням цін чи поки на все вистачає?
Прийменко Ростислав, програміст
- Відверто кажучи, взагалі не помічаю ціни на продукти. Інколи здається, що це найкращий вибір, щоб не з’їхати з глузду, бо ціни «кусаються». Я просто беру те, що потрібно мені та й все. Так простіше якось жити.
- Єдине, що помітив, це подорожчання цін на цигарки. Наприклад, ціни на стіки IQOS, були по 65 грн, а зараз по 90. Це 100 гривень просто за те, щоб покурити та розслабитися після важкого дня. А якщо ще й врахувати набір продуктів на вечерю – там буде понад 500 гривень на вечерю.
- Не бачу сенсу себе обмежувати у харчуванні. Так, дорого, але я хочу жити, а не виживати, тому дотримуюся такої думки, що поки можу собі дозволити – буду купувати усе, чого душа забажає.
Фото Біловол Наталії, журналістки MISTOSUMY.com
Скиданенко Альона, тату-майстер
- Так, усе дуже подорожчало, аж занадто.
- Особисто я помітила, що «пішли у гору» ціни на яйця та на цукор. Взагалі не очікувано, до речі, що навіть цукор почав дорожчати.
- Ні, обмежувати себе не буду, особливо у такий час, коли потрібно від життя брати все. Хіба що працювати більше.
Фото Біловол Наталії, журналістки MISTOSUMY.com
Єлізавета Винокур, SMM-спеціаліст
- Ціни ну дуже подорожчали. У буквальному сенсі на усе. Хочеться не те, що не заходити в магазин, а й не їсти. Але куди ми дінемося від нашої фізіології.
- Конкретно помітила підвищення ціни на фрукти та овочі. За одне авокадо 65 гривень! А кріп? Просто жах, а не ціни.
- Хоча й працюю не на одній роботі, але доводиться себе обмежувати, бо їсти хочеться нормально, а не на мівіні сидіти. Коли розумію, що витрати на продукти за місяць закінчилися, то тоді вже швидкорозчинна локшина, як рятівник. Але, як на мене, це не нормально.
Фото Біловол Наталії, журналістки MISTOSUMY.com
Світличний Вадим, бариста
- Звичайно помітив, складно не помітити, бо витрати на продукти збільшилися. Якщо до початку війни 1/3 йшла на це із зарплатні, а інше на розваги. То зараз ти працюєш, щоб просто вижити. Як мінімум, у 2 чи 3 рази усе подорожчало точно.
- Та на усі продукти зросли ціни, немає таких, що залишилися. Окрім цього, паливо, обслуговування — усе.
- Ні, ні в чому собі не відмовляю, бо живемо один раз, а особливо, коли війна в країні. Коли розумію, що починає не вистачати, то просто намагаюся знайти інші джерела заробітку. Знаходжу нові можливості. Знаєте, як кажуть, коли дуже «прижимає», то ти зробиш вже все, щоб тільки були гроші, бо не хочеться з цим миритися. Не обмежую себе ні в якому разі, а якщо і є, то зовсім трішки.
Фото Біловол Наталії, журналістки MISTOSUMY.com
Анастасія Овчаренко, власниця магазину «Asya Shop»
- Ціни дуже виросли, і навіть, якщо не згадувати окремі продукти, то навіть просто скупитися на борщ – космічні ціни виходять.
- Яйця, як на мене – це завжди проблемна тема, от що-що, а яйця страждають у першу чергу, чесне слово. Друге – це м’ясо й думаю молоко. Оце 3 такі найпомітніші проблеми. Через подорожчання цін довелося проводити власне дослідження цін у магазинах, де купити дешеве м’ясо. І у результаті ходжу до 1 магазину, щоб купити куряче філе за 145, а не за 170 грн за кг. Нещодавно побачила фарш за 180 грн – аж погано стало, бо де такі ціни взагалі взялися. Це скільки заробляти потрібно, щоб не дивитися на ціни й купляти усе. До того ж у мене проблеми з нирками, а тому у мене є своєрідна дієта з кашами та овочами. А каші типу «Амарант», яка коштує дуже дорого. До цього ще й медикаменти.
- Ні, не обмежую себе у харчуванні, адже буквально не можу через нирки, але в іншому – так. Потрібно якось виходити з ситуацій, щоб грошей вистачало. Помітила, що коли чоловік приносить зарплатню – ми її повністю «проїдаємо», без розваг чи шопінгу, а суто харчування. Це навіть не враховуючи морепродукти, які також корисні для нас. Один похід за продуктами – це вже мінус 700 гривень, тому так. Уся зарплатня туди. А хотілося б, щоб були кошти й на відпочинок.
Фото Біловол Наталії, журналістки MISTOSUMY.com
Ось такий результат маємо після опитування. А чи помітили ви підвищення цін? Поділіться з нами вашим досвідом у коментарях у нашому Facebook, а також візьміть участь в опитуванні у Telegram та Viber.
Спілкувалася Біловол Наталія, MISTOSUMY.com