Завантаження ...

Лебедина історія: п'ять років під опікою лісівників

Лебедина історія: п'ять років під опікою лісівників фото

На Сумщині, у філії «Конотопське лісове господарство» ДП «Ліси України», вже п'ять років живе подружжя лебедів. Їхня історія розпочалася 2019 року, коли жителі села Підлипне знайшли на місцевій водоймі двох молодих птахів з травмованими крилами. Небайдужі люди звернулися за допомогою до лісівників.

Птахів забрали й поселили у водоймі на території мисливських угідь. За словами начальника мисливської дільниці Миколи Голуба, причина травми лебедів невідома, ймовірно, вони постраждали під час навчання літати.

На жаль, травми не дозволили лебедям злетіти знову. Це робить їх більш уразливими перед хижаками та ускладнює самостійне добування їжі. Тому лісівники взяли на себе відповідальність за їхнє благополуччя.

Птахів регулярно годують зерном, кукурудзою, пшеницею, а також дають їм терту моркву, буряк і капусту. Взимку за ними ретельно наглядають, щоб вони не замерзли. У морозні дні лебедів переносять в тепле приміщення на мисливській базі.

Незважаючи на те, що лебеді не можуть мати потомства, завдяки піклуванню лісівників вони почуваються чудово. Їхнє життя – це приклад того, як люди можуть допомогти диким тваринам, які опинились у скруті.

Лісівники закликають людей бути небайдужими до долі диких тварин. Якщо ви знайдете травмовану пташку чи тварину, зверніться до лісівників, місцевих екологів або організацій з охорони дикої природи, повідомили в Північному лісовому офісі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: