“Пішки, велосипед, авто” - чи готові у Сумах до подорожчання проїзду

Чим сумʼяни добираються на роботу, як економлять на проїзді та що думають про можливе зростання цін на проїзд - дізнавайтеся у нашому опитуванні.

З 22 червня проїзд у сумських маршрутках мав би коштувати 15 гривень саме так вирішила сумська військова адміністрація тиждень тому. Проте хвиля обурення сумʼян та петиція проти здорожчання змусила скасувати постанову сумської МВА.

Поки у міській раді створюють комісію та обговорюють питання цін на проїзд у громадському транспорті, ми вирішили запитати у містян, як вони оцінюють його якість. Чим сумʼяни добираються на роботу, як економлять на проїзді та що думають про можливе зростання цін на проїзд - дізнавайтеся у нашому опитуванні.

Більшість сум’ян і зараз, за тарифу 10 грн на проїзд у маршрутках, та 8 грн - у комунальному транспорті, намагаються економити на транспортних витратах. Містяни переважно жалілися на маршрутки - це і не дивно, бо їх на сумських дорогах найбільше. Новина про можливе підвищення хвилює всіх, кого ми встигли опитати і майже усі готові вимагати від влади справедливих цін на проїзд.

Зінаїда

– Якщо проїзд по 15 - мені буде боляче і дорого, бо тричі на тиждень треба їздити онуку няньчити. Шість зупинок пішки я не дійду і чекати тролейбус мені довго, бо інтервали великі. Поставлять нас у безвихідь - доведеться платити.На який спротив я готова? Петицію підпишу і на гарячу лінію зателефоную.

Олена

– Зарплати дуже малі, то як подорожчає, доведеться з дітьми чекати на тролейбус. Я користуюсь і зараз, відслідковую програмою, коли тролейбус під’їзджає, щоб зекономити. А далі пересяду на власне авто, вже здаю на права. Думаю, з дітьми мені буде вигідніше їздити автівкою.

Наталія

– Звісно, користуюся і маршрутками. Але якщо по 15 грн - перейду на тролейбуси і доведеться більше ходити пішки. Будемо протестувати! Я готова підтримати усі протести.

Микола, пенсіонер, що працює

– Ми з дружиною маршрутками не користуємось. На роботу з хіммістечка тролейбус іде о 7.10 та 7.20. Молодшим був - також ігнорував маршрутки - ходив пішки та їздив велосипедом. Звісно, як люди гарно заробляють, хай їздять за гроші.

Василь Антонюк

– Я маршрутками майже не користуюсь, але стосовно підвищення тарифа звісно ставлюсь негативно. Хоча причину треба шукати глибше, в податковій системі України. Народ не хоче розбиратися і відстоювати свої права. Ви от спитайте чи подобається людям платити НДС, закладені в товари та послуги, ніхто не скаже, бо не зрозуміє питання. А воно - важливе.


Ілля і Маргарита, студенти

– Звісно, обговорюємо  подорожчання. Якщо за нові маршрутки це ще ніби “ок”,а за старі - неправильно. Хай усі старі маршрутки поміняють на нові, і тоді я погоджуюсь на вищу ціну. Але, звісно, у нас немає вибору, ми студенти і треба щодня їхати, то на Хіммістечко, то на Баси - доведеться і по 20 гривень платити. На майбутнє треба думати за авто, буде вигідніше. Протестувати, як позовуть, ми прийдемо.
 

Сергій, 72 роки, фотографуватися не схотів

– Я ходжу всюди пішки, останній раз їздив на тролейбусі 16 років тому. Що таке маршрутка не знаю. Закликаю усіх ходити виключно пішки!

Віктор, айтішник, фотографуватися не схотів

– Я не користуюсь маршрутками, давно ходжу на роботу пішки, роблю це для здоров’я. У нас невелике місто, якщо є час і фізичні можливості - треба ходити пішки. На дальні відстані - використовую авто. Самокати і їх власників - не сприймаю, вони створюють багато проблем на дорозі, самокати на прокат - теж проблема, бо ними користуються і діти, і дорослі напідпитку. Велосипед влітку - було б ідеально, але мені нема де його зберігати. Батьки мої - пенсіонери - їздять на тролейбусі. Звісно, як не буде електрики і тролейбуси стануть - їм буде важко.
 

Оксана, 53 роки, фотографуватися не схотіла

– Маршрутки в місті Суми вже багато років як окупили себе і збагатили власників. Давайте згадаємо, що їх власники відмовилися вивозити жінок з дітьми та пенсіонерів в березні 2022 (зеленим коридором), тому що маршрутки куплені за їх власні кошти. Тому взагалі треба у Сумах залишити тільки комунальний транспорт!  Це моя думка. Останні роки шукаю роботу ближче до дому, щоб ходити пішки.

Ірина, 35 років

– Я ходжу переважно пішки, і вже звикла, бо робота не дуже далеко, 25-30 хвилин ходи, але як кудись треба швидко, то доводиться їхати на маршрутці. На 15 гривень я не погоджуюсь. 

Наталя, 30 років

– По 15 це жах, за старі маршрутки не можна просити такі гроші. Але у мене безвихідь, дитина мала, ловити тролейбус немає часу, доводиться їздити на маршрутках на роботу і назад. Тролейбуси ходять рідко, і я їм не довіряю, а як не прийде? а ти час витратив і всюди спізнився? 

Соня і Даша, студентки СумДУ

– Ми вважаємо таке подорожчання незаконним. Будемо ходити пішки, наші навчальні корпуси СумДУ на Петропавлівській, це 25-30 хвилин пішки. Для нас 15 гривень це дорого! 


Анна Крамар для MistoSumy 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: