РЕКЛАМА Запаморочення, хиткість, слабкість у кінцівках чи раптовий головний біль – можуть бути викликані інсультом. Особливо, якщо у вас цукровий діабет, атеросклероз чи гіпертонічна хвороба. Адже саме вони збільшують ризик виникненню недуги. Як зрозуміти, що у людини стався інсульт, яка профілактика та чи багато хто звертався з цим діагнозом – читайте далі у матеріалі.
Наталія Ковальова – невропатологиня вищої кваліфікаційної категорії медичного центру «Медсоюз» у якої за плечима понад 20 років досвіду роботи. Саме вона розповість нам про інсульт, першу допомогу та основні симптоми цього стану.
Що таке інсульт і що його спричиняє?
Інсульт – це раптовий збій в роботі мозку через порушення кровообігу. Це може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, таких як параліч або порушення мови.
Види інсульту:
- Ішемічний – трапляється у людей старшого віку й супроводжується тромбозом судини головного мозку, яка є розвитком певної неврологічної симптоматики.
- Геморагічний – характеризується розривом судини й крововиливом у головний мозок. Виникають у молодому віці, найчастіше через вроджені аномалії розвитку судин (наприклад, аневризма головного мозку).
Зовнішні головні ознаки інсульту:
- Порушення або не сприйняття мовлення
- Заніміння однієї половини тіла
- Слабкість у кінцівках
- Асиметрія обличчя (коли людина посміхається, можемо побачити, що один куточок рота опущений)
- Різкий головний біль
- Запаморочення
- Хиткість
- Порушення зору
- Погіршення поля зору
Як допомогти людині у якої стався інсульт
- Найголовніше, це встигнути. Для проведення тромболітичної терапії є до 3-4 годин. Тому наскільки швидко та правильно зреагуєте, як швидко приїде швидка – від цього буде залежати подальша доля хворого, - розповідає Наталія.
Пояснюємо покроково. Найперше, що потрібно зробити, коли помітили у людини ознаки інсульту – це викликати швидку та засікти час. Поки чекаєте на лікарів покладіть хворого на спину, звільніть йому шию та рот, щоб він міг вільно дихати, а для цього підійміть голову на 30°. І далі – чекайте швидку допомогу.
- Взагалі, у нас ситуація по інсультах завжди була погана. Останніми роками ріст захворюваностей на цю патологію збільшується, зростає кількість хворих. Вочевидь, цьому сприяє стресова ситуація в країні (війна). Також спека, яка була ось останній місяць – теж призводить до згущення крові й вірогідності тромбоутворення, - ділиться з нами лікарка.
Профілактика інсульту
Основна профілактика інсульту – це ведення здорового та активного образу життя, збалансоване харчування, відмова від шкідливих звичок (куріння, наприклад), уникання стресових та конфліктних ситуацій.
Люди, які у групі ризику розвитку інсульту:
- Ті, хто страждає на гіпертонічну хворобу (проблеми з тиском)
- Ті, хто страждає на атеросклероз
- Ті, хто страждає на цукровий діабет
- Також, хотіла б наголосити, що люди повинні своєчасно займатися лікуванням артеріальної гіпертензії (підвищений артеріальний тиск – ред). Тиск повинен бути 120 на 80, чи 130 на 80 – це цільовий тиск. Бо саме через проблеми з вищезазначеним – частіше за всього у людей виникає інсульт, - підсумовує Наталія.
Записатися на консультацію до Наталії Ковальової можна за адресою: вул. Привокзальна, 33, м. Суми.
Графік роботи:
- Пн-Пт 7:30 - 18:00
- Сб 8:00 - 14:00
- Нд 9:00 - 12:00
Соцмережі:
Контактні номери реєстратури:
- +38 (066) 33-66-088;
- +38 (098) 98-55-557;
- +38 (073) 33-66-088;
- +38 (0542) 77-99-95.