Завантаження ...

Що знають сум’яни про страшні роки Голодоморів?

Що знають сум’яни про страшні роки Голодоморів?  фото

Кожна українська сім’я зберігає у своїй пам’яті страшні сторінки історії Голодоморів. Штучний голод, який тричі переживали наші пращури в XX столітті залишив глибокий слід у долях мільйонів.

Ми зібрали спогади родин, які пережили терор голодом, щоб вшанувати пам’ять загиблих і нагадати, наскільки важливо зберегти історичну правду.

Містяни відповіли нашим журналістам на такі питання:

Чи розповідали Вам батьки, дідусі та бабусі про Голодомор? Поділіться історією своєї родини , аби пам’ятати завжди про цю трагедію, згадувати та вшановувати постраждалих.

Лілія, офіціантка:

— Мої бабуся і дідусь розповідали про ті страшні роки. Вони жили в  селі, де забирали все зерно, навіть насіння на посів. Багато людей у їхньому селі померло від голоду, а їхня сім’я вижила тільки завдяки тому, що ховали картоплю в лісі. Ці спогади завжди викликають у нашій родині біль і сум.

Юлія, кухарка:

— Мій прадід вже був народжений під час голодомору, його матір посадили через  «Закон про п'ять колосків», коли вона намагалася його прокормити. Найголовніше, що врізалось у пам’ять це те, як готували страви з трави або навіть з землі, бо взагалі нічого було їсти.

Єгор, юрист

— Мої батьки розповідали, що їхні дідусі й бабусі пережили Голодомор. Вони  не часто ділилися деталями, але завжди згадували, як було важко знайти їжу і як люди намагалися допомагати одне одному. Це залишило глибокий слід у пам’яті нашої родини.

Денис: 

— Моя прабабуся часто розповідала, як у їхньому селі в 1933 році люди їли кору дерев і траву, щоб вижити. Її сім’я втратила кількох дітей через голод. Ця історія завжди нагадує нам про ціну життя і важливість пам’яті про ті страшні події.

Єлизавета, журналістка, відмовилась фотографуватись:

— Моя прабабуся розповідала про те, що як почався голодомор народився мій дідусь. До них прийшли представники радянської влади у двір, забрали всю їжу. З їжі залишилось лише дерево груша. Воно було дуже велике та плодило гарно. Але з часом також зрізали дерево і не  залишилось нічого. З часом дійшло до того, що їли траву, листки.

Українці у ХХ столітті пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

У суботу, 23 листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Цього дня о 16:00 українці запалюють у своїх оселях свічку пам'яті на вшанування загиблих від штучного голоду.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: