Завантаження ...

Хустка як культурна спадщина — репортаж із виставки в Сумах

Хустка як культурна спадщина — репортаж із виставки в Сумах фото

З 2 по 6 грудня в Сумах  проходила виставка «Хустка — це крила над батьківським краєм». Вона об’єднала понад 30 унікальних зразків українських хусток, кожна з яких розповідала власну історію. Орнаменти й кольори цих витворів мистецтва мають глибоке значення, адже хустка — це не лише елемент одягу, а й культурний символ, який зберігає історію та традиції нашого народу.

Журналісти MISTOSUMY.com поспілкувалися з Тетяною Сліпченко — керівницею музею, який знаходиться в Сумському обласному центрі позашкільної освіти. Вона розповіла про мету заходу та його значення для сучасності.

На фото Тетяна Сліпченко, керівниця музею
Фото Наталії Біловол, журналістки MISTOSUMY.com
 

Пані Тетяна розповіла, що захід організований із метою популяризації української культури серед дітей та дорослих.

Головна мета виставки — показати дітям, яке значення мала хустка для наших предків у побуті. Це не лише прикраса, а й оберіг, символ пам’яті роду. Хустка була невіддільною частиною життя жінок — від народження до останнього дня, — пояснює Тетяна.

Хустка як символ традицій

7 грудня в Україні відзначають неофіційне свято української хустки, започатковане у 2019 році. Цей день присвячений збереженню традицій, адже за часів наших предків шаль була символом життя, любові, вірності та патріотизму.

Виставка дозволила відвідувачам доторкнутися до минулого: хтось прийшов у національному одязі для фото, а хтось — просто помилуватися експонатами й більше дізнатися про побут і культуру пращурів.

Я досі пам’ятаю, як моя бабуся обирала хустку на свята, а найкращу залишала на Великдень, — діляться спогадами відвідувачі.

Особливості виставки

Колекція музею налічує 31 хустку, які зібрані учасниками краєзнавчих походів. Виставка проводиться щороку, починаючи з 2020 року. Організатори зізнаються, що цьогоріч було складно узгодити дати, але вони вважають цей захід надзвичайно важливим.

Ми — краєзнавці, дослідники історії. Наша мета — зберегти ці традиції та передати їх новим поколінням. І коли на виставку приходять діти наших випускників — це найкраща нагорода, — додає Тетяна.

На виставці були представлені як старовинні хустки, так і сучасні зразки, виготовлені за народними традиціями. Всі експонати створювали теплу атмосферу й переносили гостей у минулі часи.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: