Проблема громадських туалетів у Сумах залишається актуальною. Більшість вбиралень зачиняються після 19:00, а деякі мають обмежений доступ навіть удень. Журналісти MistoSumy дослідили, скільки туалетів працює в центрі міста, де вони розташовані, в якому стані перебувають і наскільки зручні для мешканців і гостей.
Зламані крани та зачинені кабінки - скільки сумʼяни готові за це платити
У центральній частині Сум працюють кілька платних громадських туалетів:
-
вул. Набережна річки Стрілки, 10а;
-
вул. Нижньовоскресенська, 1 (біля ТРЦ "Київ");
-
Покровська площа.
Ці вбиральні відкриваються з 7:00. Туалетами на Набережній річки Стрілки та Нижньовоскресенській можна користуватися до 19:00, а вбиральня на Покровській площі доступна лише до 16:00.
Стан приміщень у більшості випадків залишає бажати кращого: кабінки часто зачинені через несправність, а чистота підтримується не завжди.
Ще один громадський туалет розташований на центральному ринку. Вхід тут дешевше — 3 гривні, але працює ця вбиральня до 15:00.
Особливість цього туалету — невисокі кабінки та неробочі крани, накриті поліетиленовими пакетами. Окрім того, що відвідувачі можуть зіштовхнутися обличчям до обличчя в буквальному сенсі, так ще й не мають можливості помити руки. Крім того, підлога слизька та нерівна, тож слід бути обережними.
Райдержадміністрація – вбиральні «по блату»
У будівлі Сумської районної державної адміністрації туалети майже недоступні для відвідувачів. На першому та других поверхах доступ відкритий лише для «своїх» - скористатися вбиральнею можуть лише співробітники, які мають ключ. Для простих відвідувачів туалет відкритий на третьому поверсі, а ось на четвертому – взагалі не працює.
Безоплатні туалети у ТРЦ
У торгівельних центрах туалети безплатні, але працюють лише в години роботи закладів. Наприклад, у ТРЦ "Київ" туалет відкритий із 9:00 до 20:00.
Приміщення регулярно прибираються, є кабінка для людей з інвалідністю. Однак вузькі кабінки створюють дискомфорт і можуть бути незручними.
Мрія по-сумськи – доступні біотуалети
Громадські туалети в Сумах мають низку проблем: обмежений графік роботи, недоступність у вечірній час і незадовільні умови в деяких місцях.
Окрім цього, у Сумах немає безплатних біотуалетів, які вже стали звичним явищем у багатьох містах України. Їх встановлюють у парках, на площах та у зонах великого скупчення людей, що робить громадські зручності доступнішими для містян і гостей.
Оксана Кирʼян