Завантаження ...

Чоловіче безпліддя набирає обертів – розмова з сумським урологом про проблеми чоловічого здоров’я

Чоловіче безпліддя набирає обертів – розмова з сумським урологом про проблеми чоловічого здоров’я фото

Простатит, еректильна дисфункція, камені у нирках, інфекції – усе це стало найчастішими приводами чоловіків для візиту лікаря-уролога. Адже війна – це не лише випробування на міцність для нашої країни, але й серйозний стрес для кожного українця. І чоловіче здоров’я – не виняток. Стрес, відсутність достатніх умов гігієни та своєчасного звернення до лікаря можуть стати ризиками розвитку інфекцій. Як вберегти чоловіче здоров’я в умовах війни – у нашому матеріалі.

Журналісти MISTOSUMY.com зв’язалися з лікарем-урологом сумського медичного центру «ОН Клінік» Владиславом Михайським. За плечима спеціаліст має понад 20 років досвіду та вищу кваліфікаційну категорію. Він розповість нам з якими проблемами найбільше звертається чоловіків.

На фото Владислав Михайський, лікар-уролог сумського медичного центру «ОН Клінік»
Фото з офіційного сайту «ОН Клінік»
 

«Деякі чоловіки можуть відчувати сором або дискомфорт при зверненні до уролога»

- Які найпоширеніші скарги від чоловіків Ви чуєте?

- Загалом найчастіше на сьогодні чоловіки звертаються з болісним дискомфортом внизу живота та статевому органі, проблемним сечовипусканням, наявність крові у сечі та слабкий потенціал. І це так звані перші «дзвіночки» хвороб чоловічого інтимного здоров’я. Маючи хоча б один симптом, вже можна підозрювати про такі хвороби як: простатит, еректильна дисфункція, камені у нирках або сечовому міхурі, інфекції сечовідних шляхів чи доброякісна гіперплазія передміхурової залози. Однак за одними симптомами ставити діагноз не варто, а особливо займатися самолікуванням. Якщо ви помітили хоча б щось спільне з власною недугою – зверніться до лікаря для точної діагностики та відповідного лікування.

- Через що виникають проблеми про які Ви згадали?

- Такі хвороби як простатит можуть з'явитися через нерегулярне статеве життя, переохолодження. Також бактеріальні інфекції можуть викликати запалення простати, а стрес та перевтома, у свою чергу, ослаблюють імунну систему через що організм більш вразливий до інфекцій. Що стосується каменів у нирках, то тут недостатнє споживання води веде до концентрації сечі, що сприяє утворенню цього захворювання. Високий вміст солі, білка та оксалатів (природна сполука, яка міститься у продуктах) у раціоні може сприяти утворенню каменів. До того ж генетична схильність може підвищити ризик та малорухливий спосіб життя.

- Чи змінилася частота звернень з початку війни?

- Насправді, 50% моїх пацієнтів – це саме військові, які помічають якісь проблеми та за можливості одразу звертаються. У наш час звернення до уролога – це не трагедія, не проблема, а звичайний медогляд. Не може не тішити той факт, що чоловіки почали не соромитися цього, а звертатися до лікаря навіть просто для профілактики. Однак, слід сказати, що є і ті, які досі соромляться.

- Як гадаєте з чим може бути пов’язана ця сором’язливість? Адже це звичайний медогляд, як Ви вже сказали.

- Деякі чоловіки можуть відчувати сором або дискомфорт при зверненні до уролога. І це не просто через страх, а тут кілька факторів, які я помітив за роки досвіду. Взагалі існує думка, що чоловіки повинні бути сильними та не показувати слабкість, що може заважати їм звертатися за медичною допомогою. А обговорення інтимних чи особистих проблем може викликати сором та незручність. Також помітив тенденцію, що деякі чоловіки просто можуть не знати, які симптоми потребують уваги уролога, або недооцінювати важливість профілактичних оглядів. Інші побоюються почути неприємний діагноз, або ж мають негативний попередній досвід з медичними працівниками.

- Ви кажете, що дехто може недооцінювати медичні огляди, а як же тоді чоловікам зрозуміти, що їм необхідно звернутися до уролога? На що потрібно звернути увагу?

- Чоловікам варто звернутися до уролога, якщо вони помічають наступні симптоми або зміни в стані здоров'я: часте або ускладнене сечовипускання, біль або печіння під час сечовипускання, слабкий потік сечі або відчуття неповного випорожнення сечового міхура, наявність крові в сечі, зміна кольору або запаху сечі. До цього переліку також можемо віднести біль внизу живота, області тазу, попереку або в області статевих органів. Зміни у статевій функції, набряки – також привід для негайного звернення до уролога.

 «Перебування у постійному стресі – негативно впливає на поведінку людини»

- Які фактори найбільше впливають на чоловіче здоров'я, наприклад, той же стрес впливає?

- На чоловіче здоров’я впливає велика кількість факторів, однак можу виокремити найяскравіші. По-перше, це, звичайно, стрес. У хронічній формі він негативно впливає не тільки на психічне, а й на фізичне здоров’я, тому важливо знаходити способи його зменшення. Стрес може призвести до зниження або відсутності ерекції, тому чоловікам слід знаходити способи заспокоєння для власного добробуту. По-друге, дуже впливає гормональний фон. Якщо відбувається збій і знижується рівень та вироблення власного тестостерону – це може призводити до зменшення стресостійкості. Тестостерон є одним з основних гормонів, який відповідає за стійкість до стресу. Окрім цього, він відіграє важливу роль у статевій функції чоловіка. При достатньому рівні цього гормону якість ерекції буде високою, при недостатньому – зниженою.

- Як взагалі війна вплинула на загальний стан чоловічого здоров’я?

- Дослідження показують, що чоловіче безпліддя стає частішим явищем та перевищує навіть статистику серед жінок. І військові дії у цьому внесли свої корективи. Раніше безпліддя вважалося жіночою патологією і більшість чоловіків навіть не обстежувалося з цього приводу. Однак часи змінилися і ми бачимо іншу «картину». Наразі є спеціальне обстеження сперми чоловіка на здатність до запліднення – спермограма. Рекомендовано здавати аналіз раз на рік усім чоловікам до 50 років, адже на сьогодні є сучасні інноваційні способи вирішення безпліддя чоловіків.

- Чи збільшилася кількість випадків запальних захворювань сечостатевої системи у чоловіків під час війни?

- Безумовно, адже в умовах, коли чоловік на фронті, доступ до чистої води та засобів гігієни – ускладнений, що у рази підвищує ризик інфекцій. Окрім того, через бойові дії дуже важко звернутися вчасно за діагностикою та лікуванням, навіть якщо чоловік помітив якісь «дзвіночки» захворювання. Перебування у постійному стресі – негативно впливає на поведінку людини. Унаслідок цього можуть виникати незахищені статеві акти, які створюють ризик розвитку інфекцій, які передаються статевим шляхом.

- Як чоловікам дбати про себе на фронті, якщо немає оптимальних умов. Тобто як себе захистити від інфекцій чи захворювань?

- Насамперед намагайтеся підтримувати особисту гігієну наскільки це можливо. Тобто використовуйте вологі серветки або антисептичні засоби для очищення рук і тіла, засоби від комах, чиї укуси можуть спровокувати інфекцію. Слідкуйте за чистотою одягу, щоб уникнути подразнень шкіри та грибкових інфекцій та уникайте незахищених контактів. Завжди майте при собі аптечку з основними засобами для надання першої допомоги та переконайтеся, що ви вакциновані від основних інфекційних захворювань. І на останок, я б згадав про переохолодження і те, що потрібно пити достатню кількість води.

- Які поради Ви можете дати чоловікам для збереження здоров’я?

- Пам’ятати про свій вік та контролювати відвідуваність лікарів. Усі чоловіки від 40 років обов’язково мають хоча б раз на рік відвідувати уролога, елементарно робити УЗД, обслідувати нирки, сечовий міхур і простату. А при наявності крові під час сечовипускання – негайно звертатися до лікаря, щоб здати аналіз на ПСА (простато-специфічний антиген). Його слід робити раз на рік – це найкращий варіант запобігти проявам раку простати, який протікає безсимптомно.

- Батькам хлопчиків раджу з малечку виховувати відповідальне ставлення до свого організму, прислуховуватися до нього та слідкувати за здоров’ям дітей, регулярно проходячи медогляди.

У медичному центрі «ОН Клінік» надають військовослужбовцям онлайн візити та безоплатні з’єднання по результатам обстеження. А також діє програма лояльності та система знижок.

Записатися на консультацію до лікаря-уролога можна за номером: 0 800 21 10 69

Де можна знайти «Он Клінік»:

Графік роботи:

  • Пн-пт: з 8:00 до 19:00
  • Сб: з 8:00 до 17:00
  • Вс: з 8:00 до 14:00

Адреса медичного закладу: вул. Харківська, 23

РЕКЛАМА

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: