Завантаження ...

Куди подіти молодь, яку не мобілізують

kOfubTq0JONjjNMb2QKN90mAK0GpE0-metaT202Tks5VGZGR2YwRkZJVmxUY1lHanF6N3ZoUFZYMVVTSWlOYUg4cS5wbmc=-.png

Сумський науковець пропонує пустити молоду енергію в корисне для держави русло.

Проблема, що лежить на поверхні.

В Сумах багато молоді віком від 16 до 25 років, яка не навчається і не працює, а просто тиняється. Напевно в інших регіонах-теж.

В такому віці є надлишок тестостерону і агресії. Це не погано і не добре - це фізіологія. Якщо середовище дає можливість конвертувати зайву агресію в роботі, спорті, навчанні - це чудово. Якщо середовище не надає таких можливостей, то тоді залишається випивка, наркотики, кримінал, і це - погано.

Це з одного боку.

З іншого - сучасна війна на очах перетворюється з війни окопів у війну технологій. І сучасні технології (роботизовані комплекси, безпілотники, штучний інтелект і інше) - це те, що молодь цього віку засвоює набагато краще і скоріше ніж люди 30+.

Чому б не організувати систему навчання новітнім дистанційним системам бою саме для категорії 16-25 років. В Україні і за кордоном, в тому числі за кошти донорів. Ґрунтовну, багатомісячну.

І паралельно запровадити систему коротких контрактів в ЗСУ (до року), або просто роботу по найму для уже навчених молодих людей.

Виключно НА ДОБРОВІЛЬНІЙ основі.

Виключно ПОДАЛІ ВІД ПЕРЕДОВОЇ - для операторів далекобійної зброї, кібер-фахівців, фахівців використання ШІ, програмістів, електронщиків, тощо...

Драйв, швидкість навчання, сприйняття нового - це саме для 16-25 років. І можливість бути корисними. Добре заробляти. Ставати фахівцями. При цьому не піддаючи себе справжньому ризику.

Ми не можемо перемогти у цій війні кількістю. Значить треба дбати про якість. І робити все для цього.