Завантаження ...

Україна та Румунія розроблятимуть план контролю над експортом зерна

Україна та Румунія розроблятимуть план контролю над експортом зерна фото
Така заява румунського міністра пролунала після того, як українська сторона запропонувала Європейській комісії, а також Румунії, Польщі, Болгарії, Словаччині та Угорщині план експортного контролю для пшениці, кукурудзи, соняшника та ріпаку для захисту місцевих ринків.
Бухарест у вівторок схвалив запровадження експортних ліцензій на низку сільськогосподарських продуктів для експорту до п'яти східних країн ЄС.

"Експортні ліцензії для українських компаній набудуть чинності через 30 днів. За цей час Румунія також створить чітку процедуру ліцензування імпорту для румунських фермерів та переробників", - сказав він.


Також Барбу висловив упевненість, що цей механізм, запропонований Європейською комісією та "прийнятий на озброєння Україною та узгоджений нами на користь фермерів, буде повністю функціонувати".
За його словами, Румунія видаватиме ліцензії на імпорт лише вітчизняним фермерам та переробникам харчових продуктів, яким необхідно поповнювати запаси, а не посередникам. Чиновник додав, що перевірки безпеки харчових продуктів будуть проводитись при всьому імпорті. 
 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: