Завантаження ...

США виділять $25 млн до Фонду підтримки енергетики України

США виділять $25 млн до Фонду підтримки енергетики України фото

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) зробить перший грантовий внесок до Фонду підтримки енергетики України на суму 25 мільйонів доларів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Міністерство енергетики України.

"Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Секретаріат Енергетичного співтовариства підписали угоду про грантовий внесок США до Фонду підтримки енергетики України на загальну суму 25 мільйонів доларів США (23 мільйони євро). Це перший внесок уряду США до фонду, створеного за ініціативою міністра енергетики України Германа Галущенка і єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що загальна сума зобов’язань щодо внесків партнерів до Фонду підтримки енергетики сягнула понад 329 млн євро. З них на рахунок уже перераховано близько 192 млн євро від 15 спонсорів державного та приватного секторів з різних держав.

Решта суми - анонсовані та формалізовані внески, які очікуються на рахунку фонду найближчим часом. Кошти використовуються для закупівлі обладнання, необхідного для відновлення енергетичних компаній.

З початку 2023 року в межах Фонду підтримки енергетики укладено 132 угоди про закупівлю енергетичного обладнання, палива та матеріалів на загальну суму в майже 100 млн євро.

Фонд підтримки енергетики України був створений навесні 2022 року, він дає можливість урядам, міжнародним фінансовим організаціям, а також приватним донорам надавати суттєву підтримку українському енергетичному сектору. 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: