Привести себе у форму після застілля: поради сумського фітнес-тренера та дієтолога

Новорічні свята закінчилися й настав час «відпрацьовувати» усе те, що ми наїли протягом них. Святкова смажена качка, щедро приправлені майонезом «шуба» та «олівʼє», алкогольні напої – все це, відверто кажучи, не додає організму здоровʼя. І до того ж така святкова дієта може додати вам пару зайвих кілограмів.

Новорічні свята закінчилися й настав час «відпрацьовувати» усе те, що ми наїли протягом них. Святкова смажена качка, щедро приправлені майонезом «шуба» та «олівʼє», алкогольні напої – все це, відверто кажучи, не додає організму здоровʼя. І до того ж така святкова дієта може додати вам пару зайвих кілограмів.

Як ефективно ввести у щоденну рутину спорт та здорове харчування? Як оговтатися після новорічних свят? Та як підготувати себе та тіло до літнього сезону? Допоможуть привести до ладу наші організми дієтолог та фітнес-тренер, з якими спілкувалися журналісти сайту MISTOSUMY.com. Героями нашого матеріалу стали: Єлизавета Хрущова – сумська фітнес-тренерка студії руху «Ментор» зі спортивною реабілітаційною освітою. Та Юлія Сміянова – сумська дієтологиня реабілітаційного центру «VIDNOVA».

«Не існує чарівних вправ, які допоможуть схуднути одразу. Не те щоб я проти підготовки до літа, але я за те, щоб постійно тримати власне тіло та моральний стан у тонусі, незалежно від сезону», – розповідає пані Єлизавета.

На фото Єлизавета Хрущова, фітнес-тренерка

Допоможемо своєму організму увійти в нормальний режим

  • Слідкуйте за харчуванням, нехай воно не ідеальне з якимись улюбленими ласощами, але в міру (це звісно якщо ви не прям в процесі схуднення);
  • Важливим фактором є водний баланс про який так часто взимку забувають;
  • Якісь мінімальні фізичні навантаження або ваші прогулянки;
  • Вживання вітамінів;
  • Гарний настрій зменшення стресу.

«Стосовно фізичних навантажень, якщо ви ніколи не займалися спортом, тут підійдуть навіть зарядки зранку чи комплекс з йоги, або навіть прогулянки на свіжому повітрі. Кожен вид спорту буде ефективним, якщо матиме систему та регулярність», – додала нам пані Єлизавета.

Сон – це одна з найважливіших складових, навіть при тренуваннях і правильному харчуванні без відновлення ви навряд чи будете мати результат або він взагалі буде відсутній.

«Якщо говорити про вітаміни, у таких випадках краще звернутися до фахівця, адже він направить вас на здачу аналізів та індивідуально допоможе у підборі ліків. Це буде найкращим варіантом», – рекомендує пані Єлизавета.

Взимку потрібно приймати наступні вітаміни:

  • Вітаміни А, В, С та D;
  • Омега 3;
  • Магній;
  • Цинк.

«Магній неабияк допомагає триматись у здоровому глузді та зберігати міцний сон. І якщо є багато фізичної активності можна додати комплекс амінокислот», – додає пані Єлизавета.

Як ввести фітнес у щоденну рутину

«Головне, з задоволенням!», – радить нам пані Єлизавета з посмішкою на вустах.

Починати потрібно з найпростішого. Наприклад, почніть робити зарядку кожного дня, почавши з найпростіших 5 вправ по мінімальному повторенню. Дуже важливо, щоб робили ви це кожного ранку. І тиждень за тижнем, додавайте певну кількість повторень та вправ (а скільки саме, краще слухати своє тіло, якщо не впевнені – порадитись з тренером). І коли ви зрозумієте, що тільки зарядки вам бракує, можна йти далі, у зал, наприклад.

«Ще як варіант може бути таке, просто взяти одразу якийсь комплекс, у виборі може допомогти тренер, враховуючи ваші можливості та фізичний стан. На виповнення подібного комплексу буде виділятися 15-20 хвилин у день. Всього-на-всього!», – розповідає пані Єлизавета.

Варіантів дбання про власне тіло ну дуже багато. Головне – це ваше бажання, а рішення знайдеться завжди.

Як почати худнути: поради дієтолога

«Не поспішайте сідати на «голодні» дієти та розвантажувальні дні. Весь тиждень організм стресував через надлишок їжі, не потрібно вводити його в додатковий стрес раптовим голодуванням», – радить пані Юлія.

На фото Сміянова Юлія, дієтологиня

Перше, що потрібно зробити – це припинити їсти усе підряд, хаотично й у всіх місцях, де ви буваєте. Бо саме так здебільшого проходять святкові дні. Намагайтеся повернутися в 3-х разовий режим харчування плюс 1-2 перекуси, якщо потрібно. 

Якщо святкування тривали не місяць, а лише кілька днів, то ті зайві кілограми, що з’явились на вагах – вода, яка затрималась в організмі. Достатньо просто відмовитися від калорійної та жирної їжі й повернутись у нормальний режим. За кілька днів ці кілограми зникнуть.

Відмовтеся від складних страв, віддайте перевагу простим гарнірам та легкому рослинному білку. Вживайте більше овочів, квасолі, нуту, сочевиці. Зменште порції до таких, щоб ви не були голодні, але і не переїдали.

Здоровий раціон – основа успіху

«Харчуйтесь за правилом «здорової тарілки». Це коли ½ тарілки містить овочі та фрукти, ¼ білкових продуктів, а ¼  складні вуглеводи. Тарілка повинна бути 22-24 см у діаметрі, а висота накладеної у тарілку страви 2-2,5 см», – розповідає пані Юлія.

Мінімізуйте або відмовтесь взагалі від швидких вуглеводів – цукру та всіх булочок, тортиків, цукерок. Тримайте достатній водний режим – 1,5-2 л, щоб швидше «вивести» з організму накопичені за свята токсини.

Дуже важливо повернутися до активних тренувань, як би складно не було змусити себе піти до зали після канікул. Чи додайте хоча б домашні тренування.

«Почніть достатньо спати – це також одна з головних рекомендацій, яка допоможе вам почувати себе ще краще», – підсумовує пані Юлія.


* * *

Свята минають, і ми з вами повинні налаштовуватися на трудовий рік, який принесе як щасливі моменти, так і чимало важкого. Але ми повинні триматися не тільки заради себе та родини, а й тих, хто хоче, щоб ми жили цим життя. Тримаймося заради наших хлопців, які наче подарували нам другий подих життя. І почати треба зі свого тіла, адже як ми вже неодноразово писали: «У здоровому тілі – здоровий дух!» Зі святом, сум’яни! Нехай цей рік буде особливим для кожного!

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: