У Сумах працює декілька соціальних просторів, які пропонують допомогу людям, що пережили чи переживають події повномасштабної війни рф проти України. Тут можна отримати не лише матеріальну допомогу, але й відновити ментальне здоровʼя завдяки емоційній підтримці, а також знайти відповіді на складні юридичні питання.
Журналісти MistoSumy зібрали декілька організацій, куди можна звернутися по допомогу.
«Соціальний простір» — створений спеціально для надання допомоги тим, хто постраждав від війни.Цей простір є місцем, де люди можуть знайти не лише матеріальну допомогу, а й професійну психологічну та юридичну підтримку. Відвідувачі простору можуть отримати консультації психологів, які допомагають подолати наслідки травматичних подій, що особливо актуально для тих, хто пережив бойові дії або втрату близьких.
Також у просторі надається правова допомога для постраждалим від війни відновити документи або розібратися з іншими юридичними питаннями.Крім цього, соціальний простір забезпечує відвідувачів найнеобхіднішими побутовими послугами. Тут можна отримати продукти харчування, одяг, взуття, а також скористатися послугами перукаря. Особливо важливою складовою є підтримка для родин із дітьми. Поки дорослі займаються вирішенням нагальних проблем, діти можуть проводити час в ігровій кімнаті.
Телефон: 050 405 56 70.
БО «БФ «Карітас Суми» входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійної організації “Caritas” у Європі та світі. Працюють для того, щоб надати допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та людям пільгових категорій. У Сумах працює Кризовий центр, Простір дружній до дитини та Інклюзивний простір. Спеціалісти надають підтримку постраждалим від війни в Україні.
Телефон: 099 333 73 92, з 9.30 до 16.00 (Вт-Сб)
Записатися до фахівців Інклюзивного простору ви можете за телефоном: 050 0156179, з 9.00 до 18.00 (Пн.-Пт).
Телефон гарячої лінії: 0800 406 506
Детальну інформацію можна знайти на сторінці.
"Ресурсний центр психологічної та соціальної допомоги" надає емоційну та психологічну підтримку тим, хто постраждав від війни.
Учасники програми отримують цінні знання та навички, які допомагають їм адаптуватися до життя в умовах війни. Центр також приділяє особливу увагу психологічній допомозі дітям, які постраждали від війни. Розуміючи, наскільки важливий дитячий розвиток, організація проводить заходи для дітей, що сприяють їхньому емоційному здоров'ю та особистісному зростанню. Спеціалісти центру організовують ігри, майстер-класи, творчі заняття та інші активності, які допомагають малечі справлятися зі стресом і відновлювати емоційну рівновагу.
Громадська організація також проводить просвітницькі семінари для міських колективів, спрямовані на розуміння особливостей адаптації ветеранів після повернення з війни. Це дає можливість як керівникам, так і співробітникам краще розуміти та підтримувати колег, які повернулися з війни, допомагаючи їм максимально інтегруватися в мирне життя.
Детальнішу інформацію можна знайти на сторінці.
Телефон: 099 160 98 94.