Завантаження ...

Гердан перемоги — як майстриня із Сумщини створює бісерні вироби для підтримки ЗСУ

Гердан перемоги — як майстриня із Сумщини створює бісерні вироби для підтримки ЗСУ фото

Гердани, силянки, чокери, джути, підвіски, намисто та браслети – все це робить Олена Сіваєва своїми руками. Складати бісеринку до бісеринки почала пʼять років тому. Відтоді хобі переросло у власну справу, а вироби майстрині оцінили на міжнародних конкурсах. Жінка працює бібліотекаркою у селі Івот Шосткинської громади, а після роботи створює прикраси із бісеру  і має у своєму доробку вже понад 100 робіт.  

Журналісти MistoSumy поспілкувалися з майстринею та дізналися, як їй вдається створювати вироби, які не тільки зігрівають душу, а й допомагають закрити збори для ЗСУ.

— Як давно ви займаєтесь бісероплетінням?

— Вже понад пʼять років. Почалося все з того, що одного разу моїй доньці вчителька дала завдання зробити кактус з бісеру. Оскільки це завдання було дуже оригінальним, то до створення рослини з бісеру долучилася вся наша родина. Мені сподобалась працювати з бісером, і я почала створювати свої перші вироби. Спочатку це були квіти з бісеру : маки, орхідеї, бузок, сакура та інші.

— Спочатку це було ваше хобі, яке згодом переросло у власну справу ?

— Так. Чим більше я робила виробів із бісеру, тим цікавіше було вивчати нові техніки. Я проходила майстер-класи, а у 2022 році зацікавилася українською національною прикрасою – герданом. Зараз у моєму доробку 25 герданів, 26 силянок та інші прикраси – чокери, джгути, підвіски, браслети. Загалом це понад 100 виробів.

— Виготовлення виробів з бісеру робота досить скрупульозна. Які риси характеру потрібні, щоб стати справжнім майстром у цій справі?

— Ця справа дійсно досить копітка, вона потребує чималих зусиль та часу. Я працюю бібліотекаркою у селі Івот Шосткинської громади, а улюбленою справою займаюся після роботи - вечорами або у вихідний день. На виготовлення одного гердану йде чимало часу, це 10 - 12 днів.

Щоб стати справжнім майстром у справі бісероплетіння, потрібні такі риси характеру як уважність, терплячість, працьовитість, творча фантазія, уміння довести розпочату роботу до кінця. А ще обов'язково треба сідати за роботу з бісером тільки у гарному настрої.

Я створюю свої вироби лише з хорошими думками, вкладаю у них своє серце та душу. І тому вони виходять гарними.

— Як ваші вироби з бісеру сьогодні допомагають ЗСУ ?

— Я представляю свої вироби на різних благодійних ярмарках. Також у соціальній мережі Фейсбук постійно провожу благодійні лотереї. Так, у 2024 - му році я разом зі своєю колегою Світланою Шустель провела 4 благодійних лотерей, на яких продавались мої вироби з бісеру. Ми назбирали майже 20 тисяч гривень, які задонатили Збройним Силам України.

— Чи мають ваші вироби перемоги на конкурсах ?

— Я є лауреатом Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва "Золоті руки", лауреатом Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу "Нація UA 2024".

Також у 2024 році я отримала Гран-прі Міжнародного двотурового конкурсу мистецтв "Мелодія Різдва", який пройшов у столиці Австрії місті Відень.

— Які ваші плани на майбутнє ?

— Планую проводити майстер-класи з бісероплетіння. Також хочу зробити якомога більше своїх виробів на українську патріотичну тематику — з символікою нашої держави, нашого села та регіону. Адже українці зараз повертаються до традицій, і їм би хотілося бачити якомога більше виробів з бісеру  саме у народному українському стилі.


          Оксана Кир'ян

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: