Завантаження ...

На Сумщині від пташиного грипу загинули десятки курей

На Сумщині від пташиного грипу загинули десятки курей фото

Випадок високопатогенного грипу птиці зафіксовано в селі Штанівка Сумського району.

Зі звернення громадян села Штанівка Сумського району Сумської області було встановлено, що 23 грудня 2023 року до приватного сектору було завезено птицю (курку-старку) від невідомого приватного підприємця. Протягом 1-5 діб загинуло 29 голів із партії закуплених птахів та 51 голова (кури, качки) домашньої птиці. Інкубаційний період становив 1-5 діб. В момент закупівлі власники звернули увагу, що птиця знаходилася у вимушеному положенні сидячи, нахохлена, відмічалася задуха та набряки, відмовлялася від їжі і води, пригнічення.

Падіж почав відмічатися у закупленої птиці протягом 1 доби. Одночасно спостерігали клінічні ознаки і у домашньої птиці: курей: качок та гусей. Господарі птиці не відразу звернулися до фахівців ветеринарної медицини, а саме, 28 грудня 2023 року. Відразу після звернення, групи швидкого реагування ветеринарної медицини виїхали на місце підозри та провели епізоотичне розслідування щодо загибелі птиці в даному населеному пункті.

В ході епізоотичного обстеження було встановлено випадки загибелі птиці в особистих селянських господарствах громадян с. Штанівка. Група швидкого реагування відповідно до «Плану дій при підозрі захворювання (загибелі) птиці на високопатогенний грип» від 15.12.2021 року № 830 група швидкого реагування провела епізоотичне обстеження та відбір проб біоматеріалу для проведення лабораторних досліджень з урахування правил особистої гігієни з використанням одноразового спецодягу.

Від загиблої птиці відібрано 8 трупів птиці, для проведення патологічного розтину з послідуючим відбором проб для відправлення до Сумської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

29.12.2023 р. фахівцями Сумської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби, крововиливи на серці та селезінці, ціаноз слизових оболонок та гребеня, серозно-катаральне запалення та геморагічне запалення кишечника, жовтковий перитоніт, запалення яйцеводів, синусит, піниста рідина в трахеї, бронхах, набряк легень, крововиливи в м’язах, збільшення печінки та жовчного міхура.

30.12.2023 року біологічний матеріал від 5 трупів птиці (кури), для було направлено до Полтавської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

30.12.2023 року відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 003921п.м./23 від 30.12.2023 року виявлено РНК вірус грипу птахів (тип А), методом ПЛР; ПВ10-01 в особистих селянських господарствах громадян, які проживають в с. Штанівка.

Відповідно до Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, затвердженої Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 17.10.2011 № 547 проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, в якій визначено зону епізоотичного осередку – територію с. Штанівка, Сумського району, Сумської області.

Буферна зона (захисту): територія навколо неблагополучного пункту (епізоотичного осередку) радіусом 3 км – с. Зарічне, с.Безсокирни,с. Дудчинки Сумського району.

До зони спостереження (нагляду) потрапили: територія навколо неблагополучного пункту (епізоотичного осередку) радіусом 10 км, до якої включено населені пункти м. Білопілля, с.Перемога, с.Горобівка, с.Вири, с.Білани, с. Котенки, с. Ганнівка-Вирівська, с.Новоандріївка, с.Воронівка, с.Москаленки, с.Куянівка, с.Нагорнівка, с.Янченки, с.Цимбалівка Сумського району.

Розроблено План оздоровчих заходів щодо ліквідації грипу птиці, повідомили в Річківській сільраді.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: