Лікар назвала дві речі, які ніхто не повинен ігнорувати, коли мова йде про сон, адже вони можуть призводити до ризику високого тиску та інших небезпечних хвороб.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Huffpost.
Що не можна ігнорувати
Недосипання є небезпечною помилкою, яка може піддати ризику хвороб серця. Дорослим потрібно спати від 7 до 9 годин сну щоночі.
Невролог Кеті Макулар розповіла, що однією з основних причин поганої якості сну є обструктивне апное уві сні.
Апное сну - це хронічний розлад сну, який характеризується утрудненим диханням під час сну. Воно зумовлене гальмуванням дихального центра, розташованого в довгастому мозку, найчастіше - внаслідок посиленої вентиляції легень.
Воно може збільшити ризик певних захворювань і навіть бути небезпечним для життя, якщо його не лікувати.
Є дві основні ознаки апное уві сні, які не можна ігнорувати.
Хропіння
Хірург Робсон Капассо зазначив, що поширеним нічним симптомом апное уві сні є хропіння. Багато хто не усвідомлює, що хропить уві сні. Таке хропіння, як правило, є шумним.
До того ж є випадки, коли люди хропуть, навіть якщо у них немає апное сну.
Хропіння також може бути результатом сну на спині або сну в сухому приміщенні.
Проблеми з диханням
Не тільки хропіння вказує на проблеми з диханням під час сну, але й періоди тиші. Хтось, хто страждає на апное уві сні, можуть відчувати сегменти часу, коли вони взагалі не дихають.
Вони часто прокидаються після тих моментів тиші, оскільки рівень кисню в крові падає, що змушує прокидатися вночі.
Постійне хропіння або часте почуття сонливості протягом дня може бути пов’язане з проблемами зі здоров'ям, тому варто звернутися до лікаря.
Що викликає нічні жахіття
Нічні кошмари можуть бути спричинені різними факторами, включаючи біологічні та психологічні аспекти. До них відноситься:
- Психічні розлади - депресія, тривожність, посттравматичний стресовий розлад
- Фізіологічні зміни - порушення роботи гормональної системи чи інших органів і систем можуть впливати на сон і викликати кошмари
- Стрес і травми - високий рівень стресу, травматичні події або емоційні конфлікти можуть відобразитися на сновидіннях
- Лікарські засоби - деякі медикаменти, включаючи антидепресанти, снодійні та інші препарати, можуть викликати кошмари як побічний ефект