Останні роки зберігається велика зацікавленість до сфери б’юті. А особливо зараз, коли люди змушені змінювати своє місце перебування. Б’юті майстри потрібні всюди, вони можуть в будь-якій точці світу побудувати кар’єру. А ось Ірина Бабич почала працювати у цій сфері ще задовго до масштабної війни та епідемії ковіду, та навіть відкрила свій кабінет у місті Суми. Що привело системного адміністратора у світ депіляції, чи є у майстрів свої майстри, – читайте в інтерв’ю.
- Розкажи, будь ласка, скільки років ти вже у сфері депіляції та як прийшла до цього?
- У сфері депіляції я вже понад 5 років. Своє базове навчання я пройшла у 2017 році. Тоді ця процедура тільки набирала широкої популярності. Тому інформації було не так багато, і жінки не розуміли, як проходить процедура, і що вони в результаті отримають.
Така була і я. Моя подруга в той час вивчилась на майстра депіляції й почала працювати. Вона відкрила для мене і тонкощі процедури, і особливості ведення справи загалом.
Через деякий час я вирішила також спробувати себе в цій справі, думала це буде додатковим джерелом доходу, але наші «відносини» з депіляцією розтягнулись на роки.
- Чи це твоя основна робота? Чи можна завдяки "шугарингу" закривати всі свої потреби?
- Ні, наразі це не основна моя робота. Але цю сферу не варто недооцінювати. Це власна справа, яка може принести не лише задоволення, але й непогані прибутки.
- Чому обрала саме бути майстром шугарингу, а не інше направлення б'юті?
- Я розглядала декілька сфер. Це манікюр, брови, вії та інше. Але для мене оптимальним виявився шугаринг в розрізі «витрачений час-результат».
- Чи були у тебе певні страхи на початку твого шляху, коли ти тільки починала працювати?
- О, ще й які!!! Найперший страх зʼявився ще до навчання - як мені працювати з інтимними (в тому числі) зонами клієнтів і чи я буду робити їм боляче? Як це пережити?
Цей страх пішов ще при базовому навчанні, оскільки думки перемикаються на результат - як зробити все швидко і якісно. Все інше вже не цікавить.
Далі - це страх роботи з клієнтами без чиєїсь допомоги чи підказок. Цей страх пройшов лише з практикою. Було ще досить багато етапів, невпевненості в собі, але все це пройшло. Кращі ліки проти страху - це дії.
- Які плюси та мінуси можеш назвати у своїй роботі?
- Хочу підкреслити, що це все субʼєктивно й індивідуально. Як щодо мене, то з плюсів можу назвати знайомство і спілкування з новими та цікавими людьми, робота на себе, можливість розширяти свої знання та навчати інших. Розвиток твоїх справ залежить лише від тебе.
З мінусів, напевно, робота 24/7. Іноді це виснажує.
- Який переважно середній вік твоїх клієнтів?
- Якщо брати середній, то це від 25 до 40 років.
- Чи були кумедні, цікаві випадки з клієнтами, які до тебе приходили?
- Безліч, але про деякі я не можу розказати з етичних причин. А ось нещодавно була досить цікава історія. У мене в кабінеті зустрілися дві давні знайомі. Одна вже збиралася іти, а інша - тільки прийшла. Вони давно не бачились і поки я працювала, вони обговорювали останні новини свого життя. І по завершенню процедури вони разом пішли на каву. Отакі несподівані й приємні зустрічі трапляються в житті.
- Наскільки важко новачку зробити свою базу постійних клієнтів? Що можеш порадити?
- Як на мене, досить важко для тих, хто вважає, що клієнти самі прийдуть і знайдуть тебе. Це творча й активна робота:
По-перше, треба зробити сторінку в соцмережі. Викласти там своє фото і фото своїх робіт, зробити прайс.
По-друге, запустити «сарафанне радіо» (якщо є знайомі, подруги, колеги) або запустити таргетовану рекламу (якщо сторінка готова до показу на загал). Вибір залежить від власних можливостей.
По-третє, можна запропонувати знижку за рекомендацію подрузі (за умови, що вона прийде).
Зі свого досвіду хочу сказати, що в невеликих містах дуже сильно працює саме «сарафанне радіо». Оскільки жінки більше довіряють досвіду знайомих, аніж рекламі. Тому обов’язково треба давати якісний результат, щоб до вас хотілося повернутися і ще й розказати подругам.
- Чи важко у Сумах зараз знайти приміщення для оренди своєї студії, щоб працювати "сам на себе" та не залежати від когось?
- Важке питання. Дивлячись, які у вас вимоги до приміщення. Коли я шукала свій кабінет, то витратила багато часу, бо мала певне уявлення, що я хочу. Зараз є різні варіанти, суборенда з кимось, оренда кабінету в салоні, оренда окремого приміщення в офісній будівлі. Відповідно - це різні матеріальні витрати. Тому кожен обирає собі по бажанню і можливості оптимальний варіант.
- Дуже цікаве для багатьох питання: чи є у майстрів з шугарингу свої майстри з шугарингу, чи самостійно робите собі процедури?
- Звичайно є. Можна робити й самому собі, але це не зручно. Адже процедура забирає більше часу і не завжди ми отримуємо якісний результат.
- Чи довго плануєш працювати у цій сфері? Які плани на майбутнє?
- Зараз про далеке майбутнє думати важко. Але я б хотіла розвиватися в плані розширення послуг - це лазерна та електроепіляція.
- Які поради можеш надати для новачків та тих, хто хоче піти працювати у цю сферу?
- Депіляція - це не про видалення волосся, це про допомогу людям відчути себе впевненими. Це про власний карʼєрний ріст і активну включеність в роботу.
Однак важливим також є прийняття чужого тіла. Якщо людина гидлива, то навряд чи щось вийде.
Для всіх, хто готовий працювати в цій сфері бажаю знайти гарного вчителя, який дасть хороші базові знання і поставить руку в роботі. Тоді ви зможете якісно робити свою роботу і бути конкурентоспроможними. І питання з клієнтами стояти не буде.
Спілкувалась Юлія Ковальова